Reklama

Elektroniczny Słownik Biograficzny Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Elektroniczny Słownik Biograficzny Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

HISTORIA E-SŁOWNIK jest efektem innowacyjnych działań, których efektem jest cyfrowa wersja serii wydawniczej ukazującej się od 2009 roku. Rezultatem dotychczasowych badań, które aktywizują również środowiska regionalistów ponad 400 biogramów wybitnych osobistości z dziejów regionu, w tym powiatu radzyńskiego - informuje nas prof. Dariusz Magier, Dyrektor Instytutu Historii na Wydziale Nauk Humanistycznych siedleckiego UPH

Instytut Historii UPH uruchomił Elektroniczny Słownik Biograficzny Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza:

E-SŁOWNIK daje możliwość łatwego dotarcia do opublikowanych biogramów każdemu użytkownikowi sieci, bez względu na miejsce zamieszkania, zaś wyszukiwarka umożliwia szybkie wyselekcjonowanie poszukiwanych osób, miejscowości czy haseł rzeczowych.

Uczelnia zaprasza wszystkich do korzystania z E-SŁOWNIKA, zaś placówki szkolne, domy kultury, biblioteki i urzędy administracji samorządowej i państwowej w regionie zachęcamy do zamieszczania na swoich stronach internetowych odnośników do biogramów osób istotnych dla społeczności lokalnych, które reprezentują.

Twórcy slownika zachęcają również do włączenia się w rozbudowę słownika i nadsyłanie propozycji kolejnych osób ważnych w dziejach regionu, dla których warto by było przygotować biogramy. 

UPH namawia również do osobistego przygotowywania biogramów wedle obowiązującego w Słowniku formatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy