Reklama

Reklama

Dodatkowe środki z funduszy unijnych na efektywność energetyczną dla gminy Borki

Opublikowano: pt, 30 kwi 2021 05:47
Autor: | Zdjęcie: UMWL

Dodatkowe środki z funduszy unijnych na efektywność energetyczną dla gminy Borki  - Zdjęcie główne

foto UMWL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

RADZYŃSKA Marszałek Województwa Lubelskiego wręczył 29 kwietnia kolejnych 5 umów na realizację zadań z zakresu promocji niskoemisyjności. Beneficjenci to: gmina Borki, Dzwola, Ludwin, Wilków oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej. Łączna wartość dofinansowania ww. umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego to ponad 5,7 mln zł.

Reklama

Ochrona środowiska to jeden z priorytetów RPO WL na lata 2014-2020. W ramach programu przewidziano wsparcie działań mających na celu m.in. wymianę starych opraw oświetleniowych, czy instalację energooszczędnego oświetlenia typu LED. Wsparcie takich projektów jest możliwe z Działania 5.5 Promocja niskoemisyjności.

Gmina Borki będzie realizowała projekt pn. Budowa i Modernizacja energooszczędnego oświetlenia ulicznego i drogowego w Gminie Borki. Tamtejszy samorząd wybuduje kablowe oświetlenie w miejscowościach Borki, Pasmugi, Maruszewiec, Stara Wieś, Tchórzew, Tchórzew Kolonia (Siarczysta Góra), Krasew oraz Osownie. Szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w ramach realizacji tego projektu wyniesie 8,70 [tony równoważnika CO2/rok], a wsparte łącznie zostaną 203 sztuki energooszczędnych punktów świetlnych. Na ten projekt przeznaczono ponad 2,1 mln zł (z czego wsparcie z UE to blisko 1,5 mln zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.