Reklama

Reklama

51 981,99 zł i 5,83 euro - tyle Radzyniacy rzucili do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opublikowano: 3 lutego 2021 07:48
Autor: Monika Mackiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 31 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała swój wielki finał. W tym roku pomoc finansowa będzie przeznaczona dla pacjentów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna zbiórka na terenie naszego miasta i powiatu radzyńskiego odbywała się jedynie przez wolontariuszy stojących na ulicach miasta z puszkami oraz licytacje fantów ofiarowanych przez darczyńców, a przeprowadzanych głownie w Internecie.

Reklama

Jak sumuje Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, który prowadzi sztab Orkiestry:- 29 Finał WOŚP w Radzyniu i powiecie radzyńskim, pomimo trudnego czasu pandemii, wyrównał dotychczasowy rekord! Łącznie udało się zebrać 51 981,99 zł i 5,83 euro. Na tą kwotę złożyło się kilka działań. Blisko 14 tys. zł, w ramach wewnętrznej licytacji, uzbierała Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim. Pieniądze te, wraz z innymi indywidualnymi wpłatami, zasiliły eSkarbonkę utworzoną przez radzyński sztab. Ponadto do zbiórki aktywnie włączył się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, który uzbierał 5245,06 zł. Z kolei licytacje zorganizowane w ROK pozwoliły uzbierać kwotę 5214,15 zł.Wyrównania rekordu nie byłoby bez hojności ludzi dobrej woli. W tym miejscu dziękujemy wszystkim tym, którzy wrzucili do puszek nawet najmniejszą kwotę. Podziękowania należą się również wolontariuszom – młodzieży szkolnej z I Liceum Ogólnokształcącego (opiekun Aleksandra Kowalczyk), Zespołu Szkół Ponadpodstawowych (opiekun Justyna Mitura), Szkoły Podstawowej nr 1 (Bożena Płatek) i nr 2 w Radzyniu Podlaskim (opiekun Katarzyna Czarniak) oraz GOKiS w Borkach z/s w Woli Osowińskiej (Małgorzata Kulikowska). Kwestę uliczną na terenie Radzynia i powiatu radzyńskiego prowadziło 52. wolontariuszy. Najwięcej udało zebrać się następującym osobom: Lena Dadasiewicz (1555,11 zł), Mateusz Szałkowski (1471,63 zł), Agnieszka Kałuska (1305,93 zł), Szymon Walczyna (1294,56 zł), Dominika Demianiuk (1262,01 zł), Marta Fajnas (1209,38 zł), Wiktoria Bobrek (1194,54 zł) i Igor Kamela (1149,87 zł). Dziękujmy również wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Byli to: Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” w Radzyniu Podlaskim, Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo”, Jacek i Michał Musiatowiczowie, Magdalena Szwed, Jan Kondrak, Marta i Dariusz Niewęgłowscy, Klub Żeglarski „Korab” w Radzyniu Podlaskim, Przedszkole Miejskie nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Ewa Grodzka, Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu Podlaskim, Arkadiusz Kulpa, Koło Gospodyń Wiejskich „Kąkolewianki” (Marianna Grudzińska, Zdzisława Bogucka i Agnieszka Zalewska) oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.