Reklama

Reklama

63 mln zł trafi do radzyńskich samorządów z rządowego programu Polski Ład

Opublikowano: pon, 25 paź 2021 13:35
Autor:

63 mln zł trafi do radzyńskich samorządów z rządowego programu Polski Ład - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Dzisiaj ( 25 października) premier Mateusz Morawiecki ,,otworzył nową księgę inwestycji lokalnych, samorządowych". Ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie z rządowego programu Polski ład. Według zapewnień premiera RP: - ,,Rządowy program Polski Ład jest dobrą, mocną odpowiedzią na kryzys. Jest propozycją wyjścia z tych tarapatów, w które wpadł cały świat wraz z pandemią COVID-19"

Reklama

Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią. 23 mld zł trafi do  ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek .  - To program największy taki program przez ostatnie 30 lat - ogłasza Morawiecki. 

 

Jak wyjdą na Polskim Ładzie radzyńskie samorządy ? Trafi do nas łącznie 62 869 437 zł, w tym  największą pulę - 10,5 mln zł otrzyma miasto Radzyń na projekt:   - Przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem dróg w Radzyniu Podlaskim - 8 000 000 zł, przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem drogi w ulicy Partyzantów w Radzyniu Podlaskim - 2 500 000 zł.

 

I kolejno: 

 

Powiat Radzyński Budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim - 5 950 000 zł, modernizacja segmentu budynku SPZOZ w Radzyniu Podlaskim poprzez poprawę bezpieczeństwa pacjentów i personelu oraz poprawę dostępności - 4 250 000 zł.

Gmina Borki Nowy wodno-ściekowy ład w Gminie Borki - etap I - 7 552 500 zł.

 

Gmina Czemierniki Budowa Centrum Kulturalno-Integracyjnego w Czemiernikach - 3 600 000 zł.

 

Gmina Kąkolewnica Modernizacja dróg na terenie gminy Kąkolewnica - 7 315 000 zł.

 

Gmina Komarówka Podlaska Budowa wodociągu w miejscowościach Przegaliny Duże, Przegaliny Małe, Brzeziny, Żelizna i Kolembrody wraz z modernizacją ujęcia wody w Komarówce Podlaskiej - 7 124 437 zł.

 

Gmina Radzyń Podlaski Budowa kanalizacji w m. Biała 3 800 000 zł, Modernizacja Pałacu w m. Żabików (Szkoła Podstawowa) 1 080 000 zł, Poprawa efektywności oświetleniowej przy drogach, na terenie Gminy Radzyń Podlaski 360 000 zł.

 

Gmina Ulan-Majorat Przebudowa infrastruktury drogowej Sołectwa Rozwadów w Gminie Ulan - Majorat - 4 607 500 zł.

 

Gmina Wohyń Przebudowa ujęcia wody w Wohyniu - 4 270 000 zł, przebudowa drogi gminnej ul. Średnia w Wohyniu 1 370 000 zł, termomodernizacja budynku Urzędu Gminy Wohyń - 1 090 000 zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 14 dni temu | ocena +7 / -0

  ***** ***

  Tymi promesami to wójtowie będą sobie mogli dupy podetrzeć bo tylko tyle są warte

 • 14 dni temu | ocena +5 / -0

  Dorota

  Polski Ład, już rozdali promesy a jeszcze ustawa nie weszla w życie. Ustawa nie weszla w życie, wiec nie ma jeszcze ściągniętych dodatkowych podatków od zwykłych ludzi, więc ja die pytam co jest warta ta promesa?

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  Maniex

  Władzo, Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!! Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe

 • miesiąc temu | ocena +8 / -1

  Kąkolewnica

  Podstawą jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Wszystkie gminy w Polsce powinny być skanalizowane jak najszybciej. To wstyd, że np. w miejscowości Polskowola w gminie Kąkolewnica ludzie nie mają kanalizacji.

 • miesiąc temu | ocena +9 / -0

  Gmina Ulan

  Co te ku..y będą robić w tym Rozwadowie tam jest asfalt do każdego pola. Chyba że pan Koczkodan robi sobie dwu pasmówkę do domu!!!

 • miesiąc temu | ocena +13 / -0

  melo

  A co to jest 63 miliony?... sam Sasin przepierdolił 70 milionów na tzw wybory kopertowe.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -0

  ekspert

  Dają ochłapy z tego co wyrwali od ludzi w podwyżkach cen i podatków i sami nie dali rady wszystkiego rozkraść i zdefraudować. pierzeni łaskawcy.