Reklama

Reklama

„Altana pod lasem” przy ul. Parczewskiej w Wohyniu uroczyście otwarta

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 19 maja, symbolicznie i uroczyście, „Altana pod lasem” przy. ul. Parczewskiej wybudowana za 57 tys.zł została oddana do użytkowania.

Reklama

Krótkie wspomnienie tej inicjatywy i historię realizacji budowy przybliżył wójt gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz. Miejsce i każdego, kto będzie korzystał z altanki, pobłogosławił duszpasterz  parafii – ks. Proboszcz Henryk Kalitka. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Prezes LGD Zapiecek Jarosław Koczkodaj, członek zarządu LGD Zapiecek  Magdalena Pomorska, gospodarze klas: 5a z Zespołu Szkół w Wohyniu oraz klasy 8 z Zespołu Szkół w Suchowoli,  Sławomir Kościańczuk – użyczający tego skrawka ziemi oraz gospodarz  gminy  Tomasz Jurkiewicz.

 

 

Otwarciu towarzyszyła przepiękna pogoda

 

 -  Jak na takie miejsce przystało - upiekliśmy kiełbaskę, pograliśmy w piłkę, w przyjemnej atmosferze prowadziliśmy rozmowy - mówią uczesnicy spotkania.  I przypominają. Przy lesie na końcu ul. Parczewskiej powstała altana z grillem, ławkami, stołami, miejscem na ognisko, stojakami na rowery, tablicą informacyjną. Całość jest ogrodzona. Zadanie zostało zrealizowane wspólnie z LGD Zapiecek w ramach wspólnego projektu pn. „Mała architektura i infrastruktura turystyczno-rekreacyjna przy Szlaku Greenways”. Altana wraz z infrastrukturą w całości została sfinansowana ze środków PROW na lata 2014-2020. Projekt techniczny dla Gminy Wohyń wykonał mgr inż. Robert Kot, prace zrealizowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRONAT Stara Wieś-Stasin k. Łęcznej za cenę 56 506,20 zł.

 

 

 

 - Dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym gościom. Cieszmy się tym miejscem. Niech będzie to cel wycieczek pieszych, rowerowych i miejscem ciekawych spotkań mieszkańców gminy oraz wszystkich, którzy będą gościć na naszym terenie - podkreśla i zaprasza wójt Tomasz Kukiewicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy