- Serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy za promowanie naszego liceum w Polsce. Wojtkowi życzymy powodzenia w etapie centralnym Olimpiady. Trzymamy kciuki - gratuluje w imieniu całej społeczności Ewa Grodzka, dyrektor liceum.
Warto zaznaczyć, że 20 finalistów pochodzi zaledwie z dziewięciu i to dużych miast znanych z tradycji astronomicznych. Są to Warszawa, Szczecin, Gdynia, Kraków, Wrocław, Przemyśl, Mielec, Radziejów. A Wojtek będzie reprezentował Radzyń Podlaski.
Przypomnijmy, że Wojciech Kukiełka to zdobywca wielu zaszczytnych tytułów i nagród: Laureat LXXI Olimpiady Fizycznej. Laureat I stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki w roku szkolnym 2021/2022. Laureat II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki w roku szkolnym 2021/2022. HIPERON Ω w Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko 2021” (3 miejsce w Polsce). HIPERONA Ω w Konkursie Fizycznym ,,Lwiątko 2022” (1 miejsce w Polsce). Laureat 1 miejsca w konkursie fizycznym „Rok przed maturą” na UMCS w Lublinie w roku szkolnym 2021/2022. Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Dwukrotny Laureat Statuetki Prymusa przyznanej przez Starostę Radzyńskiego – Pana Szczepana Niebrzegowskiego w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022. Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej 2022/2023 Stypendysta Starosty Radzyńskiego 2022/2023 Stypendysta Rady Rodziców I LO w Radzyniu Podlaskim 2021/2022 Pan Leszek Szalast – nauczyciel fizyki i matematyki w I LO w Radzyniu Podlaskim, Honorowy Profesor Oświaty – rokrocznie autor wielu spektakularnych sukcesów uczniowskich. Wspominając tylko ubiegły rok szkolny 2021/2022 na swoim nauczycielskim koncie dopisał: Tytuł Hiperona i 3 tytuły Taona w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2021” Tytuł Hiperona i 5 tytułów Taona w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2022” Laureata LXXI Olimpiady Fizycznej Laureata I Stopnia XV Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki oraz dwóch półfinalistów tej Olimpiady Laureata I miejsca (który zdobył 100% punktów) w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym „Rok przed Maturą” oraz finalistę tego konkursu Olimpiada Astronomiczna jest olimpiadą interdyscyplinarną łączącą i rozszerzającą treści podstaw programowych z fizyki oraz geografii w zakresie elementów astronomii.
Organizatorem Olimpiady Astronomicznej jest Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Olimpiada Astronomiczna jest finansowana z dotacji MEN. Celem Olimpiady Astronomicznej jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów startujących w olimpiadzie w taki sposób, by sprzyjało ono wykrywaniu i rozwojowi uzdolnień i zainteresowań astronomicznych, pobudzało twórcze myślenie oraz kształtowało umiejętność samodzielnej pracy ucznia i przyczyniało się do lepszego przygotowania uczniów do nauki w szkołach wyższych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.