Reklama

Będzie nowy urząd skarbowy w Radzyniu. Starosta przekazał pod inwestycję działkę 0, 5 ha przy ul. Wisznickiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Będzie nowy urząd skarbowy w Radzyniu. Starosta przekazał  pod inwestycję działkę 0, 5 ha przy ul. Wisznickiej - Zdjęcie główne

foto Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Dzięki środkom finansowym przyznanym z budżetu państwa w Radzyniu Podlaskim ruszy wkrótce inwestycja budowlana realizowana na potrzeby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Powstanie nowoczesny obiekt, w którym siedzibę będzie miał Urząd Skarbowy w Radzyniu ( w sąsiedztwie szpitala ). - To znacząco usprawni obsługę podatników powiatu radzyńskiego - przekazuje informację Marzanna Ramusiewicz, naczelnik urzędu.

10 marca 2023 roku w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie uroczyście podpisano umowę darowizny nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Radzyńskiego, na rzecz Skarbu Państwa  – Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Nieruchomość o powierzchni 0,5 ha położona jest przy ul. Wisznickiej w Radzyniu Podlaskim.  W podpisaniu umowy darowizny uczestniczyli Szczepan Niebrzozowski – Starosta Powiatu Radzyńskiego i Michał Zając – Wicestarosta Powiatu Radzyńskiego oraz dr Artur Krukowski – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

 

 

 

 

Aktualnie Urząd Skarbowy mieści się w budynku przy ul. Lubelskiej wybudowanym w latach czterdziestych ubiegłego wieku, w latach siedemdziesiątych został ten budynek rozbudowany. Urząd zajmuje dwie kondygnacje (I i II piętro) budynku. Jest w zasadzie niedostępny dla osób niepełnosprawnych bo sala obsługi podatnika znajduje się na II piętrze, nie ma windy. Budynek jest w złym stanie technicznym, jest nieocieplony, z nieszczelnymi oknami, starą instalacją wodno – kanalizacyjną i instalacją elektryczną. Na otrzymanej od Starostwa działce powstanie w pełni funkcjonalny, nowoczesny obiekt, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też do aktualnych wymogów bezpieczeństwa i funkcjonalności, jakie powinny spełniać obiekty użyteczności publicznej.  Zgodnie z umową roboty budowlane powinny rozpocząć się w ciągu trzech lat od momentu zawarcia umowy darowizny.

 

Marzanna Ramusiewicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu : Bardzo dziękuję panu Staroście Szczepanowi Niebrzegowskiemu, który przed rokiem zadeklarował pomoc w pozyskaniu działki pod budowę nowego budynku i jak widać, słowa dotrzymał. Dziękuję Radzie Powiatu Radzyńskiego za wyrażenie zgody na przekazanie tego terenu. To co zbudujemy służyć będzie mieszkańcom naszego powiatu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy