Reklama

Budowa po budowie. Rondo Bł. Ks. J. Popiełuszki zostanie zmodyfikowane dla samochodów ciężarowych.

Opublikowano:
Autor:

Budowa po budowie. Rondo Bł. Ks. J. Popiełuszki zostanie zmodyfikowane dla samochodów ciężarowych. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Na stronie urzędu miasta pojawiała się informacja o tym, że rondo im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zostanie zmodyfikowane poprzez poszerzenie rozjazdów. Jak podaje rzecznik, ma to związek z bliskim rozpoczęciem przebudowy ul. Partyzantów. Na czas remontu ciężkie samochody jadące od ul. Wisznickiej zostaną skierowane na ul. Lubelską do Parkowej przez rondo Bł. Ks. J. Popiełuszki. Czy to aby jedyny powód ? Zaraz po oddaniu ronda do użytku ( jesienią ) do redakcji rozdzwoniły się telefony z informacjami, że rondo, jest absolutnie niedostosowane do ruchu samochodów ciężarowych.

Kierowcy dzwonili i tłumaczyli, że od oddania ronda do użytku są zmuszeni objeżdzać miasto drogami zewnętrznymi, aby codziennie przewieźć załadunek do firmy w Białce. Alarm podnosili radni na sesjach. Na pytanie o specyfikację budowy i to, czy rondo jest dostosowane dla ciężarówek, Jarosław Ejsmont, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu, wykonawca ronda, wówczas nam nie odpowiedział. 

 

 

28 stycznia na stronie internetowej miasta padła jednak zapowiedź zmian. -  Obecny kształt ronda był wystarczający do normalnego ruchu, głównie samochodów osobowych i dostawczych. Modyfikacja umożliwi bardziej sprawne, płynne poruszanie się pojazdów po rondzie przy bardziej natężonym ruchu samochodów ciężarowych, zmierzających tamtędy do zakładów pracy dr Gerard i BIMIZ - wyjaśnia rzecznik, Anna Wasak.  Jak poinformował burmistrz cały tabor ciężarowy do zakładu drGerard będzie przejeżdżał przez teren zakładu BIMIZ, na co jest zgoda obu zakładów. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy