O stan przygotowań szkół z gmin: Radzyń, Ulana i Kąkolewnicy zapytaliśmy dyrektorów placówek.
Szkoła Podstawowa w Zakrzewie (gm.Ulan-Majorat) jest w pełni przygotowana do organizacji nauczania w klasach I-III od 18 stycznia 2021 r. zgodnie z obowiązującymi nas wytycznymi. Pełni nadziei czekamy na normalność.
- mówi nam dyrektor Dorota Wysokińska.
Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Kępkach jest doskonale przygotowana do nauczania stacjonarnego uczniów klas I-III. Placówka spełniła wszystkie wymogi reżimu sanitarnego. Na najwyższym poziomie zapewniamy bezpieczeństwo pracowników i uczniów. Jest to obecnie priorytetowe zadanie szkoły, w realizacji którego na bieżąco otrzymujemy pomoc i pełne wsparcie od Organu Prowadzącego Szkołę i od Organu Sprawującego Nadzór Pedagogiczny.
- informuje dyrektor placówki, Iwona Mikołajuk
Nawet najlepszy sprzęt elektroniczny: komputer, laptop nie zastąpi nauczania w szkole -rozmowa z dyrektorem Zespołu Oświatowego w Polskowoli, Michałem Matejkiem
Jak będzie wyglądał powrót uczniów klas I-III do Państwa szkół? Czy otrzymaliście Państwo nowe wytyczne, różniące się np. od tych przed 1 września 2020 r.?
Z zadowoleniem przyjąłem informację Ministra Edukacji i Nauki o powrocie uczniów do klas I-III. Myślę, że uczniowie i rodzice też cieszą się, ponieważ wielokrotnie pytali mnie, kiedy i czy wrócą do szkoły. Rodzice i uczniowie klas zostaną powiadomieni za pomocą dziennika elektronicznego o powrocie do szkół. Będzie też zamieszczona informacja na stronie internetowej szkoły. Będą zastosowane obostrzenia sanitarne zgodne z wytycznymi. Dyrektorzy szkół otrzymali wytyczne z MEiN, MZ i GIS.
Co udało się poprawić, naprawić, odnowić w szkolnych budynkach? Czy mają Państwo plany remontowe na pierwszą połowę br.?
W szkole przeprowadzono remont instalacji hydrantowej w budynku. Wymieniono drzwi do sal przedszkolnych wraz z wyjściem ewakuacyjnym. Odnowiono szatnię oraz korytarze. Szkoła jest przygotowana na naukę stacjonarną uczniów kl. I-III. Planowane jest odnowienie sali przedszkolnej.
Na co zwracają uwagę nauczyciele, rodzice, uczniowie?
Zdarzają się sytuacje, gdzie rodzice nie są w stanie pomóc swoim dzieciom podczas nauki zdalnej. Nie każdy użytkownik ma stabilne łącze internetowe w wyniku czego podczas lekcji online może uczeń utracić połączenie lub nie połączy się z nauczycielem. Uczących się zdalnie dzieci w domach przed laptopem nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy samodzielnie wykonują zadania, czy też z pomocą rodziców, czy starszego rodzeństwa.
Edukacja jest bardzo ważna, bowiem dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, kształtują swoją osobowość. W szkole mają koleżanki i kolegów, nawiązują kontakty przyjacielskie. Tradycyjny sposób nauczania, a zatem nauczyciel – uczeń w szkole jest zdecydowanie bardziej wydajny i lepszy dla ucznia. Uważam, że zdalne nauczanie jest trudne dla ucznia, nauczyciela i rodzica. Nawet najlepszy sprzęt elektroniczny: komputer, laptop nie zastąpi nauczania w szkole.
Więcej przeczytacie w jutrzejszym, papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskiej".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.