Reklama

Reklama

Emocjonalna dyskusja ws. pensji wójta gm. Kąkolewnica

Opublikowano: 17 marca 2021 06:00
Autor: Jakub Hapka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie - Biorąc pod uwagę pracę i efekty pani wójt, podnoszące standardy życia naszych mieszkańców podjęliśmy decyzję, że ustalenie wysokości wynagrodzenia powinna być przedmiotem dzisiejszej sesji - rozpoczął dyskusję przewodniczący Rady Gminy, Mariusz Majczyna. Podczas debaty wójt Mróz opuściła salę.

Reklama

Podwyżka o 1000 zł

Przytoczył treść uchwały. Zakłada ona, że od 1 kwietnia 2021 r. ustala się Wójtowi Giny Kąkolewnica wynagrodzenie 9982 zł brutto, na które składa się:

-wynagrodzenie zasadnicze - 4 700 zł

- dodatek funkcyjny - 1900 zł

- dodatek specjalny - 37% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego- 2442 zł

- dodatek za wieloletnią pracę - 20% wynagrodzenia zasadniczego - 940 zł

 

Prokopiak: porażką było zamknięcie 2 szkół

-Są sukcesy, ale są też porażki. Zostały zamknięte dwie szkoły- zainicjował debatę radny Sławomir Prokopiak. - Został podniesiony podatek - o tym też trzeba pamiętać. 

 

Zarabiała najmniej w powiecie

- Pani wójt zarabiała najmniej w powiecie radzyńskim - agrumentował podwyżkę przewodniczący Majczyna. - Nie jest to maksymalna kwota wynagrodzenia, zarabia tak większość wójtów. Dziś kwota brutto to 9982 zł, jest o ponad 1000 zł od uchwalonej w 2018 r. W pewnych sprawach ma pan rację, nie będę tego podważał. Podejmuje się czasem łatwe i trudne decyzje. Niektórymi sprawami naszej gminy rządzi ekonomia - dowodził

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskiej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.