Reklama

Reklama

Gm. Kąkolewnica: co z przejęciem dróg od GDDKiA?

Opublikowano: czw, 16 wrz 2021 07:00
Autor:

Gm. Kąkolewnica: co z przejęciem  dróg od GDDKiA? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kąkolewnica radni obradowali nad uchwałą o przejęciu przez gminę od Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad zarządu i własności dróg wybudowanych w ramach inwestycji pn. " Budowa drogi ekspresowej S19 Białystok- Lubartów, na odcinku granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – Lubartów w "Lubartów Północ" (bez węzła ), część 2 : Odcinek nr 3 : Międzyrzec Podlaski (koniec obwodnicy ) - Radzyń Podlaski (węzeł "Radzyń Podlaski Północ", z węzłem, odcinek nr 4 : Radzyń Podlaski – początek obwodnicy Kocka ("Inwestycja").

Reklama

Gmina zgłasza uwagi

W przypadku niewyrażenia zgody przejęcia, wspomniane odcinki zostaną wybudowane na minimalnych parametrach, zgodnych z przepisami technicznymi, tj. jako jednojezdniowe o szerokości jezdni 3,5 metra- odczytał treść uzasadnienia uchwały sekretarz gminy, Marcin Czyżak.

- Naszym zdaniem ta uchwała musi posiadać zapis, że przejęcie ma nastąpić nieodpłatnie. Uważamy, że porozumienie nie powinno być podpisywane w tym momencie, tylko po wybudowaniu dróg, w chwili przekazania - dodał.

Gmina przesłała powyższe sugestie do GDDKiA. - Wciąż nie mamy tych uzgodnień - poinformował sekretarz.

 - Wydaje nam się, że skoro sprawa staje się tak pilną i inne samorządy zwołują sesje nadzwyczajne, aby podjąć te uchwały, więc prosimy o jej przyjęcie. Jeśli nie niastapiłoby uzgodnienie z GDDKiA, później będziemy prosili Radę Gminy o korektę tej uchwały.

Radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy