Reklama

Reklama

Gm. Ulan-Majorat: Centrum Społeczno-Kulturalne w Sobolach otwarte!

Opublikowano: ndz, 31 paź 2021 07:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie W miniony piątek, w samo południe, nastąpiło długo oczekiwane otwarcie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Sobolach. -Dziękuję Radnym i Sołtysom i Dyrektorom jednostek organizacyjnych Gminy, jej pracownikom a nade wszystko społeczności wsi Sobole Sobole za aktywne włączenie się w przygotowanie tej niepowtarzalnej w klimacie uroczystości - mówił wójt gm. Ulan-Majorat, Jarosław Koczkodaj.

Reklama

W uroczystości uczestniczyli wicewojewoda lubelski,  Robert Gmitruczuk,  Ryszard Szczygieł, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski ,  Małgorzata Bogusz Dyrektor Delegatury LUW w Bialej Podl,  Sylwester Wiąckiewicz Z-cy Komendanta PSP w Radzyniu Podlaskim, Ryszardowi Dados Z-cy Dyrektora Lubelskiego Oddziału PFRON,  Tomasz Jurkiewicz Wójt Gminy Wohyń,  Arkadiusz Filipek Wójt Gminy Czemierniki,  Anna Grochoła z-cy Wójta Gminy Radzyń oraz wójt gm. Radzyń,  Wiesław Mazurek.

Uroczystość uświetnił koncert kwintetu akordeonowego Arti Sentemo z dyr. Zbigniewem Czurylo, poprzedzony szkicem histrorii Soból w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Na przebudowę budynku OSP z przeznaczeniem na Centrum Społeczno-Kulturalne w Sobolach gmina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 1 850 000 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 1 168 000,00 zł.

Z wyłonionym wykonawcą - firmą  „INVEST w sierpniu 2019 roku podpisano umowę na roboty budowlane na kwotę 1 782 000 zł Obiekt zaprojektowano jako budynek dwukondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Powierzchnia zabudowy wynosi 457,95 m kw., a powierzchnia użytkowa 592,14 m kw.

Na parterze (383 m kw.) wraz z istniejącym garażem OSP wybudowano: kotłownię, pomieszczenie porządkowe, pomieszczenie gospodarcze, magazynek, aneks kuchenny, zmywalnie, wiatrołap, salę ogólną, cztery toalety, w tym jedną dostosowaną do niepełnosprawnych.

Z kolei ma poddaszu (209 m kw.) znalazły się: pomieszczenie porządkowe, pomieszczenie przeznaczone na prezentację historii OSP, WC i sala ekspozycyjna.

Budynek wyposażony jest w instalację wodociągową, elektryczną i wentylację grawitacyjną, kanalizacyjną oraz instalację centralnego ogrzewania. Zagospodarowano także teren wokół budynku, w tym: miejsca parkingowe oraz  siłownię napowietrzną składająca się z ośmiu urządzeń na czterech pylonach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +4 / -0

    T.I.

    O ku... nawet nożyczki złote. Byle czym nie będą przecinać wstęgi 🤦‍♀️

  • 3 miesiące temu | ocena +10 / -0

    Ekspert

    Panie Wójcie; a po co było Panu zapraszać te PiSowe śmieci? Śmierdzi od nich fałszem na odległość.