Reklama

Reklama

Anna Szymala sekretarzem w sąsiednim powiecie

Opublikowano: czw, 19 sie 2021 12:00
Autor:

Anna Szymala sekretarzem w sąsiednim powiecie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Jest nowa sekretarz gm. Podedwórze. Została nią Anna Szymala, związana z Polskim Stronnictwem Ludowym radna powiatu radzyńskiego, która ostatnio pracowała w Urzędzie Gminy Niemce.

Reklama

 

Gmina szukała nowego sekretarza, bo Jolanta Burzec, która przez wiele lat sprawowała tę funkcję, niedawno przeszła na emeryturę. Za pierwszym podejściem kandydat, który się zgłosił, nie spełnił wymagań konkursowych. Za drugim razem nie wpłynęła żadna oferta, dlatego konkurs nie został rozstrzygnięty.

 

Sytuacja, w jakiej znalazła się gm. Podedwórze, była skomplikowana, bo zgodnie z ustawą sekretarz powinien być w każdej gminie. Udało się jednak znaleźć rozwiązanie. – Sekretarzem została Anna Szymala, która ostatnio pracowała w Urzędzie Gminy Niemce. Wcześniej pracowała na stanowiskach kierowniczych, dlatego spełnia wszystkie wymagania. Została u nas zatrudniona na podstawie przeniesienia, na co pozwala ustawa o pracownikach samorządowych – tłumaczy Monika Mackiewicz-Drąg, wójt gminy Podedwórze i dodaje, że nowa pani sekretarz już objęła stanowisko.

 

Anna Szymala ma 46 lat. Jest radną powiatu radzyńskiego, związaną z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z list tego okręgu kandydowała do Sejmu w wyborach parlamentarnych, jakie odbyły się jesienią 2019 roku. W UG Niemce zajmowała się głównie obsługą Centralnej Ewidencji i Informacją o Działalności Gospodarczej. Przygotowywała i weryfikowała bazę przedsiębiorców. – Oprócz tego prowadziłam sprawy z zakresu ochrony przeciwpożarowej gminy. Do moich głównych obowiązków należała współpraca i prowadzenie nadzoru merytorycznego nad ochotniczymi strażami pożarnymi – mówi A. Szymala.

 

Wcześniej nowa pani sekretarz pracowała w instytucjach rządowych i samorządowych, m.in. w Lubelskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy czy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie. Zazwyczaj pełniła tam funkcje kierownicze. Czym zajmowała się wcześniej? – Wywodzę się z rodziny rzemieślniczej, dlatego przez pierwsze lata swojego dorosłego życia pomagałam rodzicom przy prowadzeniu ich działalności gospodarczej, aby później również zostać przedsiębiorcą – wspomina A. Szymala.

 

Nowa pani sekretarz ukończyła zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Jest też absolwentką studiów podyplomowych z ekonomii (specjalność rachunkowość) na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz z zarządzania jakością w organizacjach wg normy ISO 9001:2000 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

 

Czym interesuje się Anna Szymala? – Jestem osobą aktywną, a jest zatem wiele rzeczy, które lubię robić. Należą do nich m.in.: bieganie, oglądanie dobrych filmów, najlepiej w towarzystwie znajomych, czytanie książek, zwłaszcza obyczajowych oraz spacery z psem – wylicza Szymala.

Artykuł pochodzi z portalu parczew.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy