Reklama

Reklama

I miejsce w kraju dla gospodarstwa Jolanty i Sławomira Tupikowskich z Wólki Zdunkówki

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Wielki sukces odnieśli rolnicy z Wólki Zdunkówki ( gm. Wohyń),  Jolanta i Sławomir Tupikowscy, którzy zwyciężyli w XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Rolnik – Farmer Roku”.

Reklama

W XXVIII edycji o tytuł Rolnika- Farmer Roku walczyło 241 rolników z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 28 gospodarstw. Wszystkie te gospodarstwa zostały zwizytowane i ostatecznie kapituła wyłoniła 8 laureatów w  różnych kategoriach,  a 20 zostało w ścisłym finale.Gospodarstwo laureatów z gminy Wohyń zostało zgłoszone przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli i startowało w kategorii: „gospodarstwa rodzinne o alternatywnych źródłach przychodu”.

 

 

Uroczysta gala wręczenia statuetki „Złotego Jabłka”, symbolu konkursu, została zorganizowana 18 lutego w hotelu „The Westin” w Warszawie. Wzięło w niej udział ponad 200 osób. Byli wśród nich przede wszystkim rolnicy, przedstawiciele firm i instytucji obsługujących rolnictwo a także parlamentarzyści i ludzie nauki. Galę uświetnili swoją obecnością: Jan Krzysztof Ardanowski– przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Henryk Kowalczyk – Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – patron konkursu. Jacek Malicki – Z-ca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – patron konkursu oraz prof.dr hab. Anna Wenda –Piesik która reprezentowała rektora Politechniki Bydgoskiej – patrona konkursu. Laureaci wraz ze „Złotym Jabłkiem”otrzymali list gratulacyjny od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Jak przypomina z dumą wohyński urząd gminy :- Państwo J. i S. Tupikowscy prowadzą 210-hektarowe gospodarstwo z produkcją roślinną oraz dodatkową działalność usługową. W gospodarstwie stosowana jest technologia strip-till poprawiająca jakość i pojemność sorpcyjną gleby. Dodatkowo, w gospodarstwie znajduje się kotłownia na biomasę, solary oraz fotowoltaika, założony jest też monitoring.  Nasi laureaci wzorowo dbają o środowisko, o higienę i bezpieczeństwo pracy. Swoich doświadczeń nie zatrzymują wyłącznie dla siebie, chętnie dzielą się z innymi poprzez doradztwo, szkolenia oraz udostępnianie gospodarstwa. Kapituła Konkursu oceniła efekty gospodarowania poprzez wydajność, plonowanie, wdrożone w gospodarstwie innowacje z zakresu rolnictwa precyzyjnego, stosowane techniki satelitarne i rozwiązania maszynowe. Oceniano człowieka, rolnika farmera, nie tylko jego gospodarstwo. Z przyjemnością przychylamy się do oceny Kapituły znając wiedzę, fachowość, umiejętności, postawę i kulturę osobistą p. Tupikowskich – podkreśla w imieniu całej społeczności Tomasz Jurkiewicz, wójt gminy Wohyń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy