Reklama

Jak będzie działać Społeczne Centrum Wolontariatu i Pomocy "WspieraMY"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jak będzie działać Społeczne Centrum Wolontariatu i Pomocy "WspieraMY" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Skala niesionej przez Polaków pomocy, jaką obserwujemy od chwili ataku Rosji na Ukrainę i początku fali uchodźców, jest ogromna i budująca. Oferty pomocy, transportu, zakwaterowania, zbiórki darów… momentami nie wiadomo już komu pomagać, czy oferta jest wciąż aktualna, albo czy pomoc wciąż potrzebna.

W wyniku tych doświadczeń grupa mieszkańców Radzynia powołała oddolne, Społeczne Centrum Wolontariatu i Pomocy "WspieraMY". Jest to fizyczne miejsce – biuro przy ul. Ostrowieckiej 17 – gdzie codziennie dyżury pełnić będą wolontariusze. Każdy Polak niosący pomoc i każdy Ukrainiec w kryzysie będzie mógł tam zasięgnąć informacji. Jest to też grupa dyskusyjna gdzie pojawiają się bieżące potrzeby i oferty pomocy. Jej adres to: facebook.com/groups/wspieramy.radzyn W centrum, siłami wolontariuszy będziemy gromadzić i udostępniać informacje dotyczące możliwości udzielenia pomocy – tłumaczenia, dyżury prawne, psychologiczne i edukacyjne. Będziemy informować o aktualnych procedurach i przepisach, którym podlegają ludzie przebywający czasowo w naszym kraju. Będziemy zbierać informacje o tym kto i w jaki sposób może pomóc, jaki sprzęt i przedmioty użyczyć, zaopiekować się dziećmi, dać pracę.

/ kod QR kierujący na  grupę na FB /

 

Koordynator i wolontariusze działać będą w ścisłej współpracy z instytucjami rządowymi i samorządowymi oraz pozarządowymi. Już dziś pozostajemy w kontakcie z miejskimi i gminnymi koordynatorami ds. Uchodźców. Centrum będzie prowadzić całodobową infolinię pod którą będzie można się zgłaszać z pytaniami i rozterkami – tel.: 797 612 474. Można też pisać w sprawie potrzeb lub możliwości udzielenia pomocy na adres e-mail: [email protected] Centrum mieścić będzie w lokalu przy ul. Ostrowieckiej 17, i będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-17:30. Dołącz do nas! Wszystkich zainteresowanych wsparciem powstającego centrum zapraszamy na spotkanie w środę 16 marca 2022 r. o godzinie 16.30 do naszego centrum - zaprasza  Iwona Pawelec-Burczaniuk, koordynatorka grupy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy