Reklama

Reklama

Kontrola CBA w radzyńskim magistracie do 11 czerwca

Opublikowano: śr, 24 mar 2021 10:09
Autor:

Kontrola CBA w radzyńskim magistracie do 11 czerwca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego 15 września 2020 r. rozpoczęli w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski „Kontrolę wybranych aspektów związanych z realizacją umowy z dnia 15.05.2014 r. zawartej pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski, a firmą Rapid Sp. z o.o. w związku z projektem „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim – instalacje solarne” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013”. Planowany termin zakończenia postępowania przypada na 11 czerwca br. - odpowiedziało nam CBA na pytanie o trwającą kontrolę.

Reklama

Kontrola dotyczy projektu „Czysta Energia w Powiecie Radzyńskim" realizowanym na terenie powiatu radzyńskiego w latach 2013-2015.

Celem projektu było zamontowanie 1000 instalacji solarnych – w tym jedynie150 na terenie miasta, 850 na terenie gmin powiatu radzyńskiego. Realizacja przebiegała w skomplikowany sposób z powodu upadku firmy RAPID, z którą pełniący wówczas funkcję burmistrza Witold Kowalczyk podpisał umowę w maju 2014 roku, oraz – w konsekwencji - rozliczeń z syndykiem masy upadłościowej. Liderem projektu dla całego powiatu – zgodnie z umową zawartą przez Witolda Kowalczyka z wójtami gmin – było Miasto Radzyń Podlaski.

- Po objęciu funkcji burmistrza w grudniu 2014 roku, robiłem wszystko, co możliwe, by ocalić projekt i nie utracić 7 mln zł dotacji unijnych, jakie zostały przyznane na jego realizację przez Urząd Marszałkowski – mówił burmistrz Jerzy Rębek. - Nie widzę nic złego w takiej kontroli, wręcz przeciwnie: uważam, że kontrole powinny się odbywać w urzędach i innych instytucjach – dodawał włodarz miasta.

- Obecne szukanie sensacji, podsycanie emocji w mediach z powodu kontroli CBA związanej z projektem „Czysta Energia w Powiecie Radzyńskim" jest nieuzasadnione, ponieważ wszystkie decyzje, jakie podejmowałem na etapie realizacji projektu, były zgodne z prawem oraz zgodne z ówczesnym oraz obecnym orzecznictwem – wyjaśniał w październiku 2020 r.  burmistrz Jerzy Rębek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy