Reklama

Reklama

Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" dostała ponad 2 mln zł do rozdysponowania

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 11:19
Autor:

Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" dostała ponad 2 mln zł do rozdysponowania  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" otrzymała dodatkowe środki na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju w wysokości 559 000,00 euro, co przy umownym kursie 4 PLN/EUR daje kwotę 2 236 000,00 zł - poinformowała/przekazała Dyrektor biura LGD "Zapiecek" Maryla Burczaniuk. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania 19 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Reklama

Lokalna Grupa Działania "Zapiecek" otrzymała dodatkowe środki na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju w wysokości 559 000,00 euro, co przy umownym kursie 4 PLN/EUR daje kwotę 2 236 000,00 zł - poinformowała/przekazała Dyrektor biura LGD "Zapiecek" Maryla Burczaniuk. Środki te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania 19 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

 

 

 

Maryla Burczaniuk, dyrektor biura LGD "Zapiecek" : Mamy do rozdysponowania co najmniej 12 promes na rozpoczęcie działalności  gospodarczej.  Każda z nich osiąga pułap co najmniej 80 tys.zł. Potencjalny przedsiębiorca może dołożyć własne, nieograniczone środki finansowe. Mogą to być takie typy działalności jak np. tłocznia soków, czy tłocznia olejów, która już, dzięki dofinansowaniu z LGD Zapiecek jest realizowana w gminie Wohyń od kilku lat. Pomysłów może być o wiele więcej, ważny jest biznesplan. Dodatkowymi punktami jest włożenie w projekt własnej gotówki w wysokości minimum 10 tys.zł. Jeśli będzie taka deklaracja wkładu własnego w biznes planie na pewno ten przedsiębiorca będzie miał większe szanse . Przypominamy, że kolejne dodatkowe punkty można w projekcie uzyskać za postawienie na działalność związaną z : gastronomią, przetwórstwem, turystyką i rekreacją. Nabór wniosków będzie ogłoszony na początku nowego roku, zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej, ponieważ będzie trwał ok. dwóch tygodni

Jak było do tej pory ? 

Dyrektor przypomina, że w  obecnym okresie programowania 27 beneficjentów otrzymało pomoc finansową z zakresu podejmowania działalności gospodarczej. Wsparcie finansowe udzielone za pośrednictwem LGD „Zapiecek” umożliwiło powstanie nowych firm świadczących usługi w zakresie:

przetwórstwo i produkcja owocowo-warzywna metodami tradycyjnymi, 

usługi fotograficzne,  usługi tartaczno - stolarskie,  usługi tynkarskie, budowlane, brukarskie działalność zajmująca się serwisowaniem aparatów komórkowych,  ekologiczne usługi porządkowe, utworzenie pracowni detailingowej utworzenie firmy zajmującej się wypożyczaniem samochodu dostawczego,  usługi z zakresu animacji wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych oraz wypożyczania sprzętu , utworzenie działalności gospodarczej pn. CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ,  działalność w obszarze obsługi (nagłaśniania) imprez i nauki gry na gitarze, profesjonalna wytwórnia zaproszeń i innych zindywidualizowanych materiałów poligraficznych uruchomienie punktu gastronomicznego typu Fast food

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy