Reklama

Reklama

Miasto stara się o dofinansowanie tzw. małej retencji

Opublikowano: czw, 7 paź 2021 05:30
Autor:

 Miasto stara się o dofinansowanie tzw.  małej retencji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Dyskusja o zaniedbanym parku dała asumpt do rozmowy o szansie Radzynia na uzyskanie sowitych funduszy na tzw. małą retencję.

Reklama

Podczas ostatniej sesj Rady Miasta radna Bożena Lecyk apelowała o zajęcie się zaniedbanym stawem w miejskim parku.

-Jesteśmy w trakcie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. To warunek uzyskania kolejnych dotacji na przestrzeni 6-7 lat.- poinformował Rębek. - Ta strategia w tym roku zostanie opracowana- odpowiedział burmistrz.

- W jej ramach opracowujemy także ZIT- Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. W ramach MOF-u - Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (wyznaczony dla miasta i gminy Radzyń, gm. Borki i powiatu). Na mapie naszego województwa, Radzyń -obok 17 miast -został przez Urząd Marszałkowski uznany za miejsca zagrożone marginalizacją.

-To zagrożenie, ale i ogromna szansa - przyznał burmistrz. - W ramach MOF została przeznaczona stuprocentowa dotacja na rozwój tego obszaru. Przyznał, że nie zna jeszcze wielkości kwoty wsparcia. - Chodzi o duże pieniądze. W gronie współpracownikow burmistrza zastanawiano się, na co można przeznaczyć otrzymaną dotację. - Na pałac mamy pełne zabezpieczenie, jest szansa dostać na "Oranżerię".

Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim padła propozycja - na małą retencję.

-Nasza propozycja, jeszcze nie przyjęta przez UM, ale bardzo poważnie rozważana jest taka: w mieście chcemy zaproponować do procesu rewitalizacji obiekty małej retencji - stawy przed pałacem od strony południowej, staw w parku, ale również cegielnię.

 

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskie"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.