Reklama

Mieszkańcy gminy Borki protestują w sprawie budowy kompostowni, nikt z nimi nie rozmawia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy gminy Borki  protestują w sprawie budowy kompostowni, nikt z nimi nie rozmawia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Dzisiaj ( 29 grudnia) na sesji rady gminy Borki radny oraz sołtys wsi Borki Tomasz Kwaśny oraz grupa mieszkańców Bork, Pasmug i Osowna chcieli wyrazić ostry sprzeciw. Jak dowiedzieli się z obwieszczenia ogłoszonego na stronie internetowej gminy, w pobliżu ich domów, w strefie zabudowy, gdzie jest wiele działek budowlanych, jest planowana budowa kompostowni. Protest poparł w pełni jako przewodniczący komisji rolnictwa rady Stanisław Sokół, radni. Jednak głosy protestu były głuche, jednostronne. Wójt Radosław Sałata nie dotarł na obrady, nie odpowiada na protest burmistrz Jerzy Rębek ( nasza redakcja też wciąż czeka na odpowiedź burmistrza w tej sprawie), a zastępca wójta Ewa Mateusiak stwierdziła, że nie zna postępowania, a jeśli są jakieś pytania, trzeba je zgłaszać drogą pisemną do urzędu.

Przedstawicielka mieszkańców była zaskoczona brakiem rozmowy. – Przecież ktoś w urzędzie gminy Borki, skoro kompostownia ma być na terenie Bork, musi coś wiedzieć o sprawie – stwierdzała. – Nie znam postępowania, to prowadzi burmistrz – odpowiadała zastępca wójta, proponując zadanie pytań na piśmie. 

 

Ostatecznie, sołtys Bork poprosił zastępcę wójta by ustaliła termin spotkania wiejskiego, na które dotarłby wójt Radosław Sałata i wyjaśnił sprawę. Prosił, by taki termin wójt podał jak najszybciej.

 

 

A oto treść protestu skierowana do burmistrza Jerzego Rębka : W związku z ogłoszeniem w dniu 8 grudnia 2022 r. zawiadomień - obwieszczeń o wszczęciu postępowań w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć polegających na Budowie kompostowni rolniczej (odpadów inne niż niebezpieczne) do 24576 mg/rok w miejscowości Borki zlokalizowanej na działce ewid. Nr 405 obręb Borki (0001) gmina Borki, powiat radzyński, województwo lubelskie oraz na Budowie kompostowni rolniczej (odpadów inne niż niebezpieczne) do 24960 mg/rok w miejscowości Borki zlokalizowanej na działce ewid. Nr 370 obręb Borki (0001) gmina Borki, powiat radzyński, województwo lubelskie Rada Sołecka wsi Borki zgłasza sprzeciw przeciwko wydaniu decyzji środowiskowych dopuszczających zlokalizowanie w/w przedsięwzięć we wskazanym miejscu. Przedsięwzięcia powyższe zostały zakwalifikowane do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko. W pobliżu w/w działek zlokalizowanych jest kilka nowych domów. Ponadto znajdują się one w pobliżu drogi Borki - Pasmugi, a miejsce to jest kierunkiem rozwoju budownictwa mieszkaniowego dla wsi Borki. Właściciel działek nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą dotknąć wieś w związku z budową tego przedsięwzięcia. Interes jednej osoby nie może niszczyć warunków życia większej ilości obywateli. W związku z powyższym zgłaszamy sprzeciw przeciwko wydaniu decyzji umożliwiającej dalsze procedowanie tej sprawy i prosimy o wzięcie pod uwagę zdania mieszkańców wsi Borki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy