Reklama

Mieszkańcy ul. Wisznickiej zwrócili się z petycją do urzędu miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Do urzędu miasta wpłynęła petycja od mieszkańców ul. Wisznickiej. Podpisało ją ponad 50 mieszkańców mieszkających w domach wzdłuż ul. Wisznickiej, którzy już kilka lat przyglądają się na dziwnie zakończoną inwestycję miasta, projekt z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Budowa chodnika wraz z wydzielonym pasem dla rowerów, oświetlenie ulicy, ten cały dobrostan jest dostępny dla mieszkańców tylko do pewnego momentu. Ponad 30 domów zostało bez chodnika i bez oświetlenia. Pytają , kiedy chodnik będzie dokończony ?

Rok za rokiem mija, a wielkich  manewrów nie ma. - Już 30 lat ja i moi rodzice czekamy na ułożenie tego chodnika - mówi jedna z kobiet mieszkająca  przy ul. Wisznickiej.  - Skoro miasto jest w stanie budować drogi wraz pełną  infrastrukturą do lasu z projektów unijnych,  dlaczego nie dociągnie parę metrów chodnika do naszych posesji ? - komentuje jeden z mężczyzn.

 

Dodaje, że właściciele 30 domów czują się pozostawieni samemu sobie, chociaż mieszkają przy głównej drodze miasta.  Chodnik, na który już czekają od dekad jest na dzisiejsze standardy , czymś oczywistym.  Oni wciąż na wiosnę, zimą i jesienią mają  przy wejściu błotnisty, rozjeżdżony przez samochody pas trawy, który tylko latem jest suchy i w miarę  stabilny.

 

- Nasze dzieci po przyjściu ze szkoły, czy ktokolwiek inny, wchodzi do domu w butach uwalanych błotem, że aż żal patrzeć - dodaje mężczyzna.  Na informację zwrotną z urzędu miasta , co dalej z petycją mieszkańców ul. Wisznickiej,  czekamy. 

A taka jest treść petycji : 

W związku z wieloletnimi zaniedbaniami związanymi z utrzymaniem terenu miejskiego biegnącego wzdłuż ulicy Wisznickiej zwracamy się z prośbą o wykonanie na nim chodnika z kostki brukowej. Ponadto prosimy o wykonanie oświetlenia tego pasa, ponieważ na końcu ulicy, przed skrzyżowaniem z ulicą Zbulitowską nie ma żadnego oświetlenia. Prośbę motywujemy tym, że poruszanie się tym pasem jest bardzo utrudnione, szczególnie w okresach zimowym, wiosennym i jesiennym, a wzdłuż drogi krajowej nr 63 od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza nie ma żadnego chodnika. W związku z tym przechodnie poruszają się ruchliwą drogą, na której dochodziło do wielu wypadków z udziałem pieszych. Dzieci wracające ze szkoły grzęzną w błocie. Ponadto informujemy, że sprawa ta była wielokrotnie zgłaszana pracownikom Urzędu Miasta jednak do dnia dzisiejszego sytuacja nie uległa zmianie. Ulica Wisznicka z racji swojego położenia (droga prowadząca od przejścia granicznego, którą poruszają się między innymi obcokrajowcy) powinna być wizytówką miasta.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy