reklama
reklama

MOF Radzyń Podlaski ma zarezerwowane w budżecie województwa lubelskiego 9, 5 mln EURO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

MOF Radzyń Podlaski ma zarezerwowane w budżecie województwa lubelskiego 9, 5 mln EURO - Zdjęcie główne

Fot. Facebook/ Jarosław Kwasek

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie30 lipca na posiedzeniu Zarządu Województwa Lubelskiego pozytywnie zaopiniowano Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego na lata 2021-2027.  - To dobra wiadomość dla samorządów tworzących radzyński Związek ZIT, ponieważ zatwierdzenie Strategii daje przepustkę do ubiegania się o dedykowane środki z Funduszy Europejskich - informuje Jarosław Kwasek, członek zarządu województwa lubelskiego.
Reklama lokalna
reklama

Inwestycje zgłoszone do strategii dokonywane były w dużej części jeszcze za poprzedniej kadencji samorządu. Z naszych informacji wynika, że obecne samorządy będą starły się dokonać korekt we wnioskach. Mają czas na złożenie wniosków do przełomu roku 2024/2025.

 

 Miejski Obszar Funkcjonalny Radzynia Podlaskiego (MOF) tworzą Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski, Gmina Borki oraz Powiat Radzyński

 

 Łączna alokacja środków dla MOF Radzynia Podlaskiego wynosi prawie 9,5 mln euro. Zgodnie z zatwierdzoną Strategią radzyńskie samorządy będą mogły zrealizować 12 projektów w ramach instrumentu ZIT. Wspólnym projektem trzech gmin tworzących Związek ZIT jest zadanie z zakresu cyfryzacji usług publicznych. Dzięki niemu powstanie bezpieczny e-portal MOF Radzynia Podlaskiego, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy podczas załatwiania spraw urzędowych.

reklama

 

Miasto Radzyń Podlaski planuje również realizację zadań z zakresu małej retencji wodnej, a także modernizacji budynków po byłej szkole Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w celu przystosowania ich na cele kulturalne i turystyczne.

 

Gmina Radzyń Podlaski zamierza pozyskać środki na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej i modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych.

 

Gmina Borki zdecydowała się na odtworzenie dwóch naturalistycznych zbiorników retencyjnych oraz rozwój infrastruktury turystycznej w zabytkowym parku w Woli Osowińskiej.

 

Każda z gmin będzie realizować również osobny projekt dotyczący odnawialnych źródeł energii.

reklama

 

Ostatni z Partnerów, czyli Powiat Radzyński, skupił się na projektach w zakresie edukacji. Pierwszy z nich dotyczy uzupełnienia infrastruktury edukacyjnej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Drugi z projektów ma na celu opracowanie i realizację programu współpracy oraz wsparcia uczniów, rodziców i nauczycieli szkół ogólnokształcących i zawodowych Powiatu Radzyńskiego.

 

 - Jestem przekonany, że realizacja wszystkich powyższych przedsięwzięć przyczyni się do dynamicznego rozwoju samorządów powiatu radzyńskiego, a z efektów tych działań mieszkańcy Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radzynia Podlaskiego będą korzystać przez wiele następnych lat. Środki finansowe, które przekierowaliśmy dzisiaj na region radzyński przyczynią się do znaczącego rozwoju infrastruktury, poprawy jakości życia mieszkańców oraz estetyki naszego otoczenia. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w działania prorozwojowe. Wasze wsparcie i zaangażowanie mają ogromny wpływ na przyszłość naszej małej Ojczyzny. Razem budujemy lepsze jutro! - podkreśla Jarosław Kwasek. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama