Reklama

Most w Lisiowólce zostanie przebudowany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: M. Maliszewski

Most w Lisiowólce zostanie przebudowany - Zdjęcie główne

foto M. Maliszewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie W pierwszy dzień grudnia w starostwie powiatowym w Radzyniu Podlaskim została podpisana umowa na budowę mostu w ciągu drogi powiatowej w Lisiowólce ( gm. Wohyń).

Stary i zdewastowany drewniany most  o nośności do 2,5 t,  w znaczący sposób utrudnia okolicznym mieszkańcom dojazd do gospodarstw, pól uprawnych, łąk i pastwisk. Nowo wybudowany most, silny i stabilny,  wpłynie na poprawę skomunikowania Lisiowólki, Ustrzeszy, Ostrówek z terenami sąsiednich gmin powiatu radzyńskiego i bialskiego.

 

Nowy most o zwiększonej nośności umożliwi sprawne zaopatrywanie gospodarstw i odbiór wytworzonych produktów, a także skróci dojazd do pól i łąk właścicielom przyległych terenów rolniczych. Ponadto w sytuacjach awaryjnych przejmie ruch drogowy z dk. nr 63. Dzięki wykonanej inwestycji znacząco skróci się również dojazd jednostek ratowniczych w przypadku powstania zdarzeń wymagających ich pomocy. 1 grudnia 2022 r. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym JAWAL z siedzibą w Kielcach. Firmę reprezentował Prezes Zarządu Mariusz Brożek. W imieniu zamawiającego wystąpili: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając oraz Skarbnik Justyna Sałaj. W wydarzeniu uczestniczyli również: Wójt Gminy Wohyń (na której realizowana jest ta inwestycja) Tomasz Jurkiewicz, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mirosław Kułak, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Dariusz Langa, a także pracownicy Wydziału Inwestycji w Starostwie Powiatowym – Krystian Karpiński i Jerzy Popek.

 

- Historia tego mostu jest długa, nawet za długa, ponieważ ten przejazd wymagał modernizacji od wielu lat. Głownie z uwagi na to, że ta droga stanowi alternatywę dla ulicy Wisznickiej na trasie do Radzynia Podlaskiego. Cieszę się, że dzięki rządowym programom uzyskaliśmy środki finansowe na przebudowę tego mostu. Dzięki temu, że w tej gminie funkcjonował PGR, to mogliśmy aplikować o te środki – mówił wprowadzając do podpisania umowy Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1233L w m. Lisiowólka gm. Wohyń wraz z dojazdami zostanie zrealizowana za kwotę 2 094 995,40 zł brutto. Środki finansowe pochodzą w 98% z Rządowego Funduszu "Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych". Pozostała kwota zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu Radzyńskiego. 

 

inf. Urząd Powiatu Radzyńskiego 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy