Reklama

Organizatorzy wydarzenia zapraszają na VI Radzyńskie Dni Fotografii . Już w kwietniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Wykład, wernisaż i galeria na płocie - to trzy wydarzenia, które są oferowane miłośnikom fotografii w ostatni weekend kwietnia. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają do udziału i odwiedzin. Podajemy program.

VI Radzyńskie Dni Fotografii: 

 

23 kwiecień (sobota) spotkanie z prof. Zbigniewem Treppą 17.00 - spotkanie i wykład p.t."Całun Chrystusa – znak spełnionej ofiary” Sala kina Oranżeria. Po spotkaniu ok 18.00 wernisaż wystawy "Phos+Grapho 2 " Galeria Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

 

Całun turyński stanowi od lat temat, który intryguje medialnie. Zbigniew Treppa, autor wystawy prezentowanej 23 kwietnia w Galerii Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury, przedstawi podczas prezentacji p.t."Całun Chrystusa – znak spełnionej ofiary” nieznane informacje o najcenniejszej relikwii chrześcijańskiej będącej jednocześnie obiektem badań naukowych. Autor jest kierownikiem Zakładu Antropologii Obrazu Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest członkiem Sekcji Syndonologicznej Polskiego Towarzystwa Teologicznego oraz przewodniczącym Komitetu naukowego Polskiego Centrum Syndonologicznego. W pracy badawczej zajmuje się analizą obrazu fotograficznego oraz badaniem właściwości strukturalnych obrazów nie-ręką-ludzką-wykonanych oraz obrazów w kulcie. Na wymienione tematy opublikował szereg książek. Ostatnio: „Fenomen obrazu Miłosierdzia Wcielonego”. Zbigniew Treppa (ur. w 1960 r.), absolwent Wydziału Teologii KUL (pracę magisterską napisał pod kierunkiem biblisty śp. bpa Jana Bernarda Szlagi). Doktorat: ASP w Poznaniu, na Wydziale Komunikacji Multimedialnej, Habilitacja: PWSFiTv w Łodzi, na Wydziale Operatorskim, od 2020 r. profesor sztuki. Teoretyk w dziedzinie wizualności, twórca w nurcie sztuki fotomedialnej. Kierownik Zakładu Antropologii Obrazu w Uniwersytecie Gdańskim, wykładowca na dwóch wydziałach – Malarstwa i Grafiki – w ASP w Gdańsku, członek Sekcji Syndonologicznej Polskiego Towarzystwa Teologicznego i przewodniczący Komitetu Naukowego Polskiego Centrum Syndonologicznego. U Zbigniewa Treppy proces powstawania obrazu dzieje się jakby „za zasłoną”, a jej zerwanie, rozdarcie (gest sakralny) oznaczać może otwarcie drogi do Boga. Autor zajmuje się również problematyką sacrum w obszarze teorii obrazu, odwołując się w badaniach do „Całunu Turyńskiego”, najsłynniejszej chrześcijańskiej relikwii. Andrzej P. Bator Ostatnie najważniejsze osiągnięcia artystyczne autora: - wystawa monograficzna: The Gate, Istambuł, FASS Art Gallery – 2015 - wystawa monograficzna: I believe in…, Wrocław, Galeria Foto-Gen – 2018 - wystawa zbiorowa Unobvious, Colling Wood Gallery w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii; 6th Suwon International Photo Festival w Korei Południowej – 2019 - udział w międzynarodowym festiwalu fotografii Life is Elsewhere – Reconfiguration and Distance. Dali International Photography Exhibition, DIPE w Dali (Junan - Chiny) – 2021 - wystawa zbiorowa Unobvious, Fotografia Gallery, Tbilisi (Gruzja) – 2021

 

24 kwiecień (niedziela) godz. 17.00 wernisaż fotografii Adama Trochimiuka p.t. "BPR” Galeria na Płocie - ogrodzenie stadionu miejskiego od strony rzeki Białki. Wystawa Adama Trochimiuka składa się z 40 fotografii z lat 80-tych i 90-tych w Radzyniu Podlaskim. Adam Trochimiuk Urodził się ur. w 1953 r. w Stoczku Łukowskim, Dorastał w Białej Podlaskiej. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Fotografii Artystycznej i Technicznej. W lutym 1980 r. został fotoreporterem Słowa Podlasia. Z redakcją związany był od ponad 40 lat. Fotografowanie było nie tylko pracą, stało się jego wielką pasją. Był członkiem Fotoklubu Podlaskiego, autorem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wydał autorski album „Tamten Świat”.Adam Trochimiuk zmarł w 2021 r. T

 

O wydarzeniach informuje Tomasz Młynarczyk Okręg Lubelski Związku Polskich Artystów Fotografików www.zpaf.lublin.pl Radzyński Klub Fotograficzny "Klatka" https://www.facebook.com/rkfklatka Radzyński Ośrodek Kultury bocianpl@wp.pl tel: 603354360 https://www.facebook.com/bocianpl 4 załączniki ( pod tymi kontaktami można się kontaktować ;-) 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy