Zgromadzonych powitała prezes stowarzyszenia, Sylwia Marczuk.
Stowarzyszenie działa od 2012 roku.Nasza pierwsza siedziba była w pałacu. Od 2017 r. mamy miejsce na Parkowej 2. Dzierżawimy je od lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Prowadzimy tu zajęcia i wszelkie działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Dziękuję tym, ktorzy nam pomagają i nas wspierają. Mam nadzieję, że dzięki Wam to stowarzyszenie będzie trwać przez następne lata.
Głos zabrał również starosta radzyński, Szczepan Niebrzegowski.
Współpracujemy od 4 lat. Jak w typowym polskim małżeństwie są i dni gorsze. W sercu jesteśmy przyjaciółmi "Ósmego Koloru Tęczy". Wszędzie tam, gdzie możemy pomóc - w zgodzie z polskim prawem - tam zawsze pomagamy i będziemy pomagali. Chcę zapewnić, że dla osób niepełnosprawnych serce radzyńskich samorządowców będzie zawsze otwarte.
Życzenia oraz podarunek od pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej przekazała dyrektor placówki, Grażyna Kratiuk. Słowa życzeń skierował także przedstawiciel Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej, Łukasz Trosiński.
Przedstawicielka rodziców prosiła o pomoc i wsparcie dla podopiecznych stowarzyszenia.
Wzruszającym momentem były spontaniczne, nie ujęte w scenariuszu, wystąpienia samych członków i sympatyków "Tęczy"
Goście i uczestnicy pikniku mogli wpisać się na specjalnie przygotowanych tablicach. Zaprezentowano także zdjęcia, podsumowujące wiele inicjatyw stowarzyszenia oraz własmoręczne prace podopiecznych.
Przejażdzki konno i bryczką, dmuchaniec, kącik z tworzeniem postaci z balonów, możliwość spróbowania swoich sił w łucznictwie (nieoceniona pomoc fanów motocykli z AIKI BIKER FG Radzyń Podlaski), zabawy integracyjne, kącik języków obcych przy stoisku Euroschool i wiele kulinarnych miejsc, gdzie można było posilić się swojskimi pierogami (które przygotowała Jolanta Koczkodaj i panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czemiernik), kiełbaską z grilla oraz wieloma innymi przysmakami czekało na licznie zgromadzonych mieszkańców Radzynia i całego powiatu.
Dzisiejsza impreza pokazała, na jak wielu przyjaciół i ludzi dobrej woli może liczyć stowarzyszenie.
"Ósmemu Kolorowi Tęczy" życzymy nie tylko kolejnych jubileuszy, ale także wielu ludzi dobrej woli i rozwijania oferty pomocy niepełnosprawnym.
Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskiej", gdzie znajdziecie również wywiad z zarządem stowarzyszenia.