Nagrania do inauguracyjnego odcinka pod tytułem „Pałacowe smaki Radzynia" zaplanowano na 26 czerwca 2026 roku. Plan filmowy powstanie w wyjątkowej scenerii dziedzińca Pałacu Potockich – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Radzynia Podlaskiego.
Jak zapowiadają twórcy programu, główną rolę odegrają lokalne produkty. Celem projektu jest nie tylko prezentacja kulinarnych walorów Lubelszczyzny, ale także promocja miejsc, producentów i tradycji, które od pokoleń budują tożsamość regionu.
– Chcemy pokazać Lubelszczyznę od jej najbardziej autentycznej strony – poprzez ludzi, lokalne smaki i wyjątkowe miejsca. Radzyń Podlaski jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie tej kulinarnej podróży – podkreśla Wydawnictwo Wspólnota.
Na razie twórcy nie zdradzają szczegółów dotyczących przygotowywanych potraw... Wiadomo jednak, że podczas nagrania wykorzystywane będą produkty pochodzące od lokalnych dostawców i producentów, a całość ma nawiązywać do bogatej historii oraz kulinarnego dziedzictwa ziemi radzyńskiej.
Już 26 czerwca dziedziniec Pałacu Potockich zamieni się więc w plenerowe studio kulinarne. Jakie smaki pojawią się na talerzu i jakie historie zostaną opowiedziane za pośrednictwem regionalnej kuchni? O tym widzowie przekonają się już wkrótce!
Partnerem wydarzenia jest Miasto Radzyń Podlaski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.