Reklama

Pastele Urszuli Pietras w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pastele Urszuli Pietras w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Galeria „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Urszuli Pietras pt. „Na skrzydłach motyla”. Wernisaż odbędzie się w piątek 13 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Urszula Pietras urodziła się w 1954 r. w Czemiernikach. Jest absolwentką filologii polskiej Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, nauczycielką dyplomowaną języka polskiego. Jej wielką pozazawodową pasją jest malarstwo. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Ma liczne osiągnięcia w postaci nagród i wyróżnień w różnych konkursach w dziedzinie malarstwa pastelowego, m.in. dwukrotne wyróżnienie w Międzynarodowej Grupie Pastelistów Monet Cafe’ Pastelist Art. Group, wyróżnienie na XIV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2018 r. oraz III Nagroda w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2020 r. Wykonała także ilustracje do tomików poetyckich autorstwa Hanny Guz, Marii Grzyb i Elżbiety Mierzyńskiej oraz projekt i ilustrację okładki na płytę z muzyką Elżbiety i Andrzeja Mierzyńskich pt. „Odrastam stale z kawałka siebie”. Obrazy Urszuli są w posiadaniu wielu osób w kraju i za granicą: W Wielkiej Brytanii, Kanadzie i w Niemczech. Jej dodatkową pasją są samodzielne studia z wiedzy o sztuce. W malarstwie najbardziej fascynuje się twórczością impresjonistów oraz realizmem magicznym we współczesnej sztuce.

 

Urszula Pietras mówi o sobie: Posługuję się technikami: olejem, piórkiem, węglem, kolażem roślinnym. Najbardziej jednak fascynuje mnie odkrywanie malarskich możliwości pasteli suchych. Kocham naturę w jej pierwotnej formie. Kruchą, delikatną, efemeryczną a zarazem drapieżną i dziką. Fascynuje mnie bogactwo kolorów. Chcę utkać moje obrazy z tego, co nietrwałe i jednocześnie niezniszczalne: zapachów łąk, chłodu rosy, światła i mgły. Niekoniecznie to, co widzę, ale to, co noszę w sobie w jakimś niedookreślonym metafizycznym wymiarze. Takie mam marzenia. Ucieszyć i poruszyć wrażliwe dusze. Recenzje i opinie innych artystów i znawców sztuki dotyczące mojego malarstwa napełniają mnie wielką radością i motywują do dalszego rozwoju artystycznego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy