Reklama

Reklama

Paweł Fijałek, uczeń ZSP najlepszy w Polsce

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 06:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Konkurs WeRskils „System Suchej Zabudowy 2021” w Radomiu zakończony został sukcesem dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczeń klasy czwartej Technikum Budowlanego Paweł Fijałek zajął I miejsce.

Reklama

Reprezentant ZSP musiał zmierzyć się z trudnym zadaniem „Zespół ścianek w systemie suchej zabudowy”. -  Pierwszy etap zawodów to osiem godzin budowania konstrukcji, opłytowania jej, wykonania połączeń ślizgowych, wykonania półki i szpachlowania do standardu Q1. Drugiego dnia zmagań konkursowych pozostało Pawłowi do wykonaniu obsadzenie narożników i szpachlowanie przedścianki do standardu Q3. To zadanie wykonał jako pierwszy. Jego praca była wyjątkowo dokładna i zgodna z rysunkiem technicznym. Eksperci – specjaliści wysoko oceniali jego fachowe umiejętności praktyczne i kreatywność w pracy. Paweł zajął I miejsce, a jego praca była stawiana za wzór !  - relacjonują nauczyciele.

 

Szczególne uznanie zyskał za wykonanie szpachlowania do standardu Q3 oraz za dokładność zachowania wymiarów w odniesieniu do projektu. Konkurs był częścią międzynarodowego projektu Erasmus+ „WeRskills – platforma informacyjno-konsultacyjna wspierająca proces pozyskiwania talentów do udziału w konkursach umiejętności zawodowych na poziomie krajowym i europejskim” realizowanego przez Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, Fundacja Edukacji Rozwoju i Innowacji, National Federation of Hungarian Building Contractors oraz Education & Information Technology Centre. Zawody w Radomiu miały charakter eliminacji ogólnopolskich do SkillsPoland 2021 – wydarzenia na skalę kraju, które promuje praktyczną naukę zawodu oraz współpracę z przedsiębiorcami. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, uczeń ZSP będzie reprezentował Polskę w etapie międzynarodowym konkursu.

 

 - Gratulujemy tego ogromnego sukcesu Pawłowi Fijałkowi oraz nauczycielom przedmiotów budowalnych Pani Ewelinie Kozyra-Sikorskiej i Panu Adamowi Laskowskiemu - gratuluje w imieniu całej społeczności szkoły, dyrektor Grażyna Dzida.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.