reklama

Pożar i ranni w biogazowni w Suchowoli! Wielkie ćwiczenia strażaków za nami

Opublikowano:
Autor:

Pożar i ranni w biogazowni w Suchowoli! Wielkie ćwiczenia strażaków za nami - Zdjęcie główne
Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje radzyńskie28 kwietnia 2026 roku teren zakładu należącego do spółki Podlaskie Gorzelnie SURWIN w Suchowoli zamienił się w arenę wielkoskalowych działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej połączyli siły, aby sprawdzić swoją gotowość do walki z zagrożeniami w trudnych warunkach obiektu przemysłowego.
reklama

Dramatyczny scenariusz manewrów

Zgodnie z przygotowanym założeniem taktycznym, na terenie biogazowni doszło do poważnego wypadku, którego konsekwencją był pożar potężnego zbiornika fermentacyjnego. Sytuacja była niezwykle dynamiczna, a w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby.

Zadaniem strażaków było nie tylko opanowanie żywiołu i zapobieżenie rozprzestrzenieniu się ognia na resztę infrastruktury zakładu, ale przede wszystkim sprawne dotarcie do rannych, udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuacja ze strefy zagrożenia.

 

reklama

Potężne siły zadysponowane na miejsce

Skomplikowana akcja ratownicza na terenie przemysłowym wymagała zaangażowania znacznych sił i środków. W działaniach udział wzięli profesjonaliści z PSP oraz doskonale wyszkoleni druhowie z jednostek ochotniczych. W ćwiczeniach uczestniczyły:

  • KP PSP Radzyń Podlaski
  • OSP Wohyń
  • OSP Suchowola
  • OSP KSRG Czemierniki
  • OSP KSRG Sobole
  • OSP KSRG Żabików
  • OSP Kąkolewnica

 

reklama

Trening czyni mistrza

Tego typu manewry są nieocenionym elementem szkolenia służb ratowniczych. Głównym celem wtorkowych ćwiczeń było:

  • Doskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami Państwowej Straży Pożarnej a ochotnikami z regionu.
  • Sprawdzenie procedur alarmowania, dowodzenia i prowadzenia działań na wypadek awarii przemysłowych.
  • Praktyczne przygotowanie strażaków do specyfiki i zagrożeń wynikających z pracy w obiektach takich jak biogazownie.
reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo