Reklama

Reklama

Radna Lecyk wnioskuje o Ogólnopolską Kartę Seniora w Radzyniu

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 07:00
Autor:

Radna Lecyk wnioskuje o Ogólnopolską Kartę Seniora w Radzyniu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radna Bożena Lecyk zgłosiła wniosek o wprowadzenie w Radzyniu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Reklama

- Warto, by seniorzy mogli z niej korzystać na terenie miasta, ale też w innych miejscach, gdzie jest honorowana - zgłosiła wniosek radna Bożena Lecyk. To odpowiedź na pismo, które otrzymała od sześciu środowisk skupiających seniorów. Poinformowała, że wraz z stowarzyszeniem "Radzyń moje miasto" przeprowadziła rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy chcieliby przystąpić do programu i zaoferować zniżki na zakupy i usługi dla starszych mieszkańców.

Karta funkcjonuje m. in.  w Łukowie i Białej Podlaskiej.

Radna Lecyk przytoczyła list od środowiska seniorów. Ci ostatni stanowią 30% społeczności miasta.

Do wniosku radna dołączyła listy intencyjne od przedsiębiorców, gotowych do włączenia się do programu.

Burmistrz pytał o szczegóły projektu, min. o kalkulacje, związane z funkcjonowaniem Karty. - Jakie byłyby koszty? - pytał Jerzy Rębek.

-Istnieje stowarzyszenie "Manko", które zrzesza samorządy i jest dystrybutorym tych Kart Seniora. Przekazuje je samorządom, i odbywa się to w gestii MOPS-ów - odpowiedziała radna. Według niej, dla miasta bylby to koszt 3-6 tys. zł rocznie za wpisanie do rejestru. - Korzyści dla seniorów i przedsiębiorców są duże. Udzielając zniżek, powoduje większe zainteresowanie towarami i usługami. Zwiększa się obrót. Zwiekszają się kontakty społeczne.

- Od  radzyńskich Klubów Seniora słyszę, że woleliby zwiększenia pieniędzy na ich działalność statutową. Jeśli takie możliwości będą, uważam, że powinniśmy to zrobić. Nikt lepiej nie wydatkuje tych pieniędzy niż sami zainteresowani - odniósł się burmistrz.

- Chce pan wspierać tylko organizacje seniorów. A co z pozostałymi? W Radzyniu mamy ok. 5 tysięcy seniorów - ripostowała Lecyk. - Z Karty mogliby korzystać wszyscy. Leki i żywność potrzebna jest wszystkim każdego dnia - argumentowała. 

*

Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy