Reklama

Radni miejscy obniżyli stawki na parkingach w centrum miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni miejscy obniżyli stawki na parkingach w centrum miasta  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Na kwietniowej sesji rady miasta, po licznych skargach osób prowadzących handel w centrum, radni zdecydowali się obniżyć opłaty parkingowe. Być może zmniejszenie stawki przyczyni się do tego, że klienci przyzwyczają się szybciej do zaparkowania ,,na mieście" i zakupów w okolicznych sklepach. Wprowadzenie opłat dało szokujące zjawisko - handlowe centrum miasta - opustoszało.

Jak podaje magistrat:  - Drastyczny wzrost cen spowodowany sytuacją międzynarodową nakazuje nam podjęcie działań, które będą chronić mieszkańców Radzynia przed skutkami tego kryzysu - wyjaśnia burmistrz Radzynia Jerzy Rębek.

 

 

 

Za parkowanie pojazdów samochodowych w wyznaczonych miejscach parkingowych w strefie płatnego parkowania od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 pobierane będą opłaty: - do pół godziny – 1 zł (wcześniej 2,00 zł) - za pierwszą godzinę – 2 zł (wcześniej 3,00 zł) - za drugą – 2,20 zł (było 3,60 zł) - za trzecią – 2,40 zł (było 4,2 zł) - za każdą następną - 3,00 zł.

 

Zerową stawkę opłat wprowadzono w dwóch przypadkach: 1/ dla osób posiadających kartę parkingową, jeżeli pojazd oznaczony kartą parkingową zaparkowany jest przeznaczonym dla tak oznakowanych pojazdów, 2/ dla osób posiadających legitymację Honorowy Dawca Krwi – na podstawie identyfikatorów, umieszczonych w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu, corocznie wydawanych przez zarządcę drogi.

 

 - Przypomnijmy, że od grudnia ub.r. strefa płatnego parkowania obejmuje: odcinek ul. Ostrowieckiej (od skrzyżowania z ul. Warszawską do placu Potockiego), parking na ul. Dąbrowskiego (po prawej stronie, sąsiadujący z targowiskiem miejskim) oraz przy ul. Warszawskiej (przed dzwonnicą). Jak czytamy w Uchwale: Opłatę uiszcza się z góry za przewidywany czas postoju, w parkometrach zainstalowanych w pobliżu miejsc parkingowych lub u inkasentów wyznaczonych przez Burmistrza Miasta. Dowód uiszczenia opłaty parkujący zobowiązany jest umieścić w pojeździe w sposób widoczny z zewnątrz, niezwłocznie po zajęciu miejsca parkingowego. Uiszczona opłata nie podlega zwrotowi, parkometr nie wydaje reszty. Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie, w tym za uiszczenie opłaty w zaniżonej wysokości lub przekroczenie opłaconego czasu parkowania pobierana jest opłata dodatkową w wysokości 100 zł, niezależnie od obowiązku uiszczenia opłaty za parkowanie. Opłatę dodatkową uiszcza się w kasie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski na rachunek bankowy Urzędu z podanym numerem rejestracyjnym pojazdu. Nieuiszczona opłata dodatkowa podlega ściągnięciu w drodze egzekucji administracyjnej. Nadal bezpłatne są parkingi przy ul. Dąbrowskiego na placu przylegającym do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego oraz za targowiskiem miejskim. Ponadto do dyspozycji zmotoryzowanych pozostaje duży parking przy ul. Parkowej i Grobli Kasztanowej. - Jest on wysypany tłuczniem, ale w przyszłości, po uzyskaniu zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zostanie utwardzony profesjonalnie – zapewnił Burmistrz - wyjaśnia Anna wasak, rzecznik urzędu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy