Reklama

Reklama

Nasze gminy "bez charakteru"? Prezentujemy wyniki badań ankietowych

Opublikowano: wt, 16 lut 2021 11:57
Autor:

Nasze gminy "bez charakteru"? Prezentujemy wyniki badań ankietowych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Ponad 59% mieszkańców powiatu radzyńskiego dobrze lub raczej dobrze ocenia życie w swojej gminie, a ponad 50% nie chciałoby się przeprowadzić do innej gminy. Ponad 92% mieszkańców deklaruje, że interesuje się lub raczej się interesuje tym, co się dzieje na terenie ich gminy. Jednocześnie znaczna większość mieszkańców w pierwszym skojarzeniu nazywa swoją gminę "gminą bez charakteru".

Reklama

Z ogólnopolskiego badania, w którym wzięli udział również Czytelnicy „Wspólnoty Radzyńskiej”, wynika, że większość mieszkańców naszego powiatu identyfikuje się z miejsowością, w której mieszkają i jej okolicą. Czują się u siebie bezpiecznie i dobrze oceniają poziom edukacji w regionie. Bardzo źle oceniają komunikację miejską i dostępne usługi medyczne. Uważają też, że jest problem z ofertą spędzania czasu wolnego w mieście.


Mieszkańcy proponują swoim włodarzom, żeby postawili na silną gospodarkę poprzez stworzenie polityki zachęcającej do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na terenie gminy. Chcą, żeby powstały parki rozrywki, boiska, baseny i ścieżki rowerowe, co zwiększyłoby w ich ocenie atrakcyjność regionu i stworzyło ciekawę ofertę spędzania wolnego czasu.


Gdybyśmy mogli zdecydować na co zostaną wydane środki publiczne, w pierwszej kolejności poszłyby na remonty dróg i chodników oraz budowę parkingów. Ścieżki rowerowe, place zabaw i infrastrukrurę sportową wymianiają zaraz potem.


W badaniu ankietowym spytano naszych czytelników, jakie mają pierwsze skojarzenie ze swoją gminą. W przeważajacej większości odpowiedzieli, że to "gmina bez charakteru", ale podkreślili także, że jest w niej spokojnie i bezpiecznie.


Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.