Reklama

Radzyński Klub Żeglarski KORAB - zaduszki 2022. Wspominaliśmy śp. Grześka Grzesiaka i Romka Kota

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Radzyński Klub Żeglarski KORAB po raz pierwszy, w listopadzie, miesiącu, który dla Polaków jest szczególnie związany z pamięcią o zmarłych postanowił zorganizować zaduszki żeglarskie . Na specjalnym wieczorze wspominano założyciela klubu Witolda Wertejuka, przedwcześnie zmarłego w ubiegłym roku, w wieku 49 lat Grzegorza Grzesiaka, niezastąpionego Romana Kota, członka zespołu szantowego ,,Hiszpańskie dziewczyny". Był to szczególny wieczór, gdzie wspólne odśpiewanie szanty ,,Gdzie ta keja, przy niej ten port? " miało zupełnie inny charakter.

Zygmunt Szelech , webmaster strony klubowej korab.net.pl relacjonuje:

 

Listopad to czas kiedy jachty stoją już na lądzie oczekując na nowy sezon, a żeglarze marzą i planują przyszłorocze rejsy. Początek tego miesiąca, to też czas refleksji i zadumy nad upływającym czasem, wspominanie kolegów którzy odeszli na "wieczną wachtę", pozostawiając puste miejsca w szeregach naszej braci żeglarskiej, oraz tych którzy żeglarstwo czynią jeszcze bardziej przyjemnym, śpiewając i grając muzykę szantową. Decyzją Zarządu Klubu zorganizowaliśmy w naszej społeczności po raz pierwszy spotkanie, na którym skupiliśmy swoją uwagę właśnie na tych nieobecnych i niezastąpionych w naszych załogach kolegach i przyjaciołach. Wśród nich był jeden z założycieli Klubu "Korab" Witold Wertejuk i przedwcześnie zmarły w wieku 49 lat Grzegorz Grzesiak. Wspominaliśmy też goszczącego na jednej z naszych klubowych imprez członka zespołu EKT Gdynia Ireneusza Wójcickiego "Messalinę", oraz Jurka Porębskiego założyciela legendarnej grupy szantowej "Stare Dzwony", autora znanej wsród żeglarzy szanty "Gdzie ta keja". W tym roku odszedł do niebiańskiego zepołu szantymenów również nasz kolega, Honorowy Członek Klubu "Korab" grający na akordeonie w zespole "Hiszpańskie Dziewczyny" Romek Kot.

 

Korzystając z odtwarzacza video mogliśmy jeszcze raz usłyszeć jego mocny głos i pięknie brzmiący akordeon w utworze "Żeglarski Czardasz". W trakcie spotkania komandor Zbigniew Wojtaś wraz z zastępcą Krzysztofem Mikiciukiem wręczyli w postaci wygrawerowanej tabliczki, tytuł Honorowego Członka Klubu Agnieszce Grzesiak, żonie naszego zmarłego kolegi.

 

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, do której materiały przygotował Zbyszek Wojtaś i podczas projekcji opowiedział o każdym z naszych nieobecnych.

 

fot.  Darek Mikitiuk i Zbyszek Wojtaś

projekcja multimedialna - Zygmunt Szelech

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy