Reklama

Reklama

Radzyński szpital na V miejscu w rankingu Liderów Zarządzania

Opublikowano: pt, 3 gru 2021 08:54
Autor: | Zdjęcie: M. Maliszewski

Radzyński szpital na V miejscu w rankingu Liderów Zarządzania - Zdjęcie główne

foto M. Maliszewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 25 listopada w Łodzi miała miejsce uroczysta Gala "Liderzy Zarządzania" w rankingu prowadzonym przez międzynarodową grupę finansową BFF Banking Group pod patronatem dziennika Rzeczpospolita, Polskiej Federacji Szpitali oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Reklama

Kapituła konkursu wybierała laureatów w trzech kategoriach wielkości szpitali liczonych wysokością kontraktu z NFZ. Podstawą prac kapituły były analizy opracowane na podstawie oficjalnych sprawozdań finansowych przez BFF Banking Group. W konkursie wzięło udział prawie trzysta szpitali z całego kraju. Ranking ten, pomimo zapewne mylącej nazwy, nie jest dedykowany ocenianiu kierownika tylko efektów działania całej jednostki. Tegoroczna edycja konkursu była o tyle inna od poprzednich, że dotyczyła oceny wyników funkcjonowania szpitali w pierwszym roku pandemii. Tym bardziej miło nam poinformować, że nasz szpital zdobył w tym konkursie  V miejsce w kategorii szpitali z kontraktem od 49 do 99 milionów złotych (szpitale średniej wielkości).

 

 

Robert Lis, dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim:  Tak wysoka lokata to przede wszystkim zasługa zaangażowania całej kadry SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim. To włożony, olbrzymi trud opłacony nierzadko nerwami i wielkim zmęczeniem. Jako szef serdecznie dziękuję za już i proszę o jeszcze. W tym innym niż wszystkie dotychczasowe okresie musimy także wspomnieć o tych wszystkich którzy na ten sukces pracowali razem z nami. A było ich niemało. Pomagał Zarząd Powiatu, Rada Powiatu i Rada społeczna. Wszystkie samorządy Powiatu. Firmy, w tym Spomlek. Osoby prywatne. Szczególne podziękowania za ponadprzeciętne wsparcie składamy na ręce Pana Starosty Szczepana Niebrzegowskiego oraz Pana Lecha Sprawki Wojewody lubelskiego. Dla naszych Pacjentów jest to istotna informacja, że potrafiliśmy, jak mało kto w kraju, dobrze zrównoważyć proporcje pomiędzy leczeniem pacjentów chorych na covid19, a innych potrzebujących pomocy i że pomimo przeszkód związanych z pandemią zapewniliśmy relatywnie wysoką dostępność do świadczeń. Dla nas pracujących w SP ZOZ to ważne wydarzenie i sygnał, że poniesiony trud pracy i organizacyjny przyniósł ponadprzeciętne efekty wobec Pacjentów ale także informacja, że przyjęta strategia działania, pomimo ponad trzymilionowego niewykonania ryczałtu Podstawowego Zabezpieczenia Szpitalnego, pozwoliła nam zbilansować wydatki i utrzymać bezpieczeństwo finansowe. Jednak my jako pracownicy SP ZOZ nie powinniśmy na tej podstawie myśleć, że nie ma już nic do poprawy. Wręcz przeciwnie w ten sposób postawiona poprzeczka zobowiązuje nas do utrzymania wyników i stałej poprawy jakości. A jest jeszcze dużo do zrobienia. Pandemia nadal nam towarzyszy ale wiem, że pomimo zmęczenia dzięki niesamowitej empatii większości naszej załogi wytrzymamy i będziemy nadal nieść pomoc potrzebującym, a kto wie może kolejne rankingi pokażą, że znowu się nam udało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy