reklama

Rewelacyjna wiadomość: w radzyńskim szpitalu będą i już są wykonywane małoinwazyjne zabiegi operacyjne kręgosłupa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 20 maja w radzyńskim szpitalu gościł dr Walery Sienkiel, specjalista chirurgii kręgosłupa. - Razem z dr Walerym Sienkielem wykonaliśmy zabiegi u czterech pacjentów cierpiących z powodu przewlekłej dyskopatii, która jest jedną z częściej spotykanych chorób kręgosłupa - informuje dzieląc się dobrą informacją dla pacjentów Robert Lis, dyrektor szpitala.
reklama

Przyczyną dyskopatii są zmiany w krążku międzykręgowym kręgosłupa. Często dochodzi do jego uszkodzenia i przemieszczenia, a w wyniku tego dysk (potoczne określenie krążka międzykręgowego) może uciskać na nerw i powodować silny ból oraz objawy korzeniowe. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanego efektu, należy rozważyć leczenie operacyjne.

 

W obecnych czasach szczególne miejsce zajmuje małoinwazyjne leczenie operacyjne

 

 Metody małoinwazyjne znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań, a nacięcia na skórze wynoszą tylko 5-8 mm. Niemal od razu po zabiegu pacjent odczuwa znaczną ulgę w bólu, jeszcze tego samego dnia może zwykle samodzielnie chodzić i w ciągu 2-3 dni opuścić szpital.  - U dwóch pacjentów wykonaliśmy zabieg nukleoplastyki, która polega na wprowadzeniu do centralnej części krążka międzykręgowego elektrody, wytwarzającej w nim kilka kanalików, co przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia w jego wnętrzu i w rezultacie redukuje ucisk wypukliny na korzeń nerwowy. U jednego z pacjentów zastosowaliśmy przezskórny implant GelStix, który wspomaga hamowanie procesu degeneracyjnego krążków międzykręgowych przez przywrócenie prawidłowego ciśnienia w jego wnętrzu, jego uwodnienia i fizjologicznego pH. U czwartego pacjenta metodą endoskopową usunęliśmy fragment krążka międzykręgowego, konfliktującego z korzeniem nerwowym - tłumaczy dyrektor Lis. 

 

 

W chwili obecnej, małoinwazyjne zabiegi operacyjne kręgosłupa, po zakwalifikowaniu pacjentów przez zespół Oddziału Urazowo-Ortopedycznego, będą wykonywane w radzyńskim szpitalu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama