Reklama

Rondem na ul. Wisznickiej będzie przewożony element o masie 150 ton

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rondem na ul. Wisznickiej będzie przewożony element o masie 150 ton - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Przez kilka dni trwała przebudowa ronda im. Żołnierzy WiN na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Wisznickiej. Ciężki tabor wykopywał przejazd w nasypie ziemi w centrum ronda, demontowane były jego stałe elementy. Jak wyjaśnia Łukasz Minkiewicz, rzecznik GDDKiA w Lublinie, ta gruntowna przebudowa jest tylko na chwilę. Będą tędy, na zamówienie przewoźnika, przewożone nienormatywne elementy o wielkości ok. 65 metrów długości, o masie do ok. 150 ton.

- To prace prace związane z tymczasowym dostosowaniem ronda do przejazdu pojazdów nienormatywnych. Przewoźnik za zgodą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i na swój koszt, przebudowuje fragment ronda, by mogły przejechać tamtędy pojazdy o dużych rozmiarach (składy z elementami farm wiatrowych). Następnie rondo będzie przywrócone do pierwotnego wyglądu - wyjaśnia Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy GDDKiA Lublin. Przejazdy o takich rozmiarach odbywają się niezwykle rzadko w tym miejscu Można powiedzieć, że to ewenement.

 

 

Rondo jest przebudowywane na potrzeby tego konkretnego przypadku

 

Demontowane będą m.in. elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, montowane tymczasowe oznakowanie. Rzecznik zapytany, czy taki kształt ronda pozostanie na zawsze bądź na dłużej, tłumaczy:- Po transporcie materiałów, rondo musi być przywrócone do poprzedniego stanu, dla bezpieczeństwa kierowców i zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. Transport ma się odbywać w kilku etapach, trwać będzie do przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy