Reklama

Reklama

Ruszył maturalny maraton

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 15:44
Autor:

Ruszył maturalny maraton - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Absolwenci szkół średnich usiedli dziś do swojego pierwszego poważnego egzaminu. W 2022 r. egzamin maturalny przeprowadzany jest wyłącznie w części pisemnej z zastrzeżeniem osób, które w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię zagraniczną lub w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej muszą przedstawić wynik z egzaminu ustnego.

Reklama

Do maturalnych zmagań przystąpili dziś absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej oraz I Liceum im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej.

Wyniki egzaminu maturalnego (w terminie głównym i dodatkowym) zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym ogłoszone zostaną 5 lipca 2022 r. o godzinie 8:30, a dla osób poprawiających egzamin w sierpniu - 9 września 2022 r.

Jak oceniają egzamin z "polaka"?

Jestem zadowolony, zdam na 100 % - mówi nam Adrian z radzyńskiego I LO. - Temat o tradycji ("Czym może być tradycja dla człowieka?") był dość łatwy. Spodziewałem się "Dziadów" .

 

-Wybrałam temat: "Kiedy relacja z drugim człowiekiem daje szczęście?" - komentuje Anna z ZSP.  - Trochę lania wody, ale będzie dobrze. Liczę na 60-70%. Nie było tak strasznie.

Dzisiejsza matura, przynajmniej w moim odczuciu, była dość łatwa - mówi nam Karolina.  - Teksty sprawdzające czytanie ze zrozumieniem nie przysporzyły mi ani moim rówieśnikom problemów. Także zadanie polegające na rozpoznaniu lektury po jej krótkim fragmencie nie wymagało szczególnej znajomości obowiązkowych lektur, ponieważ była to “Lalka” Bolesława Prusa i zostało podane imię głównego bohatera. Trudności przysporzył pierwszy możliwy do wybrania temat wypracowania o tradycjach. Większość moim kolegów i koleżanek decydowała się na temat drugi o szczęściu i relacjach.

W moim odczuciu tegoroczna matura była łatwa- ocenia znajomy polonista-  Tematu, zwiazanego z lekturą z epoki romantyzmu można się było w roku romantyzmu spodziewać. Pojawił się "Pan Tadeusz". Jeśli ktoś nie chciał się zmagać z tą lektura mógł sięgnąć do fragmentu "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej. Tu znajomość całego utworu nie była już wymagana. To ostatnia matura w tej formule. Za rok zmiany lekturowe i w arkuszu maturalnym. Pojawi się test historycznoliteracki, sprawdzający wiedzę z wielu epok. Maja też powrócić egzaminy ustne. A to jak wiadomo dodatkowy stres dla uczniów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy