Reklama

Reklama

Są kolejne fundusze na inwestycje drogowe w Powiecie Radzyńskim. Budowa jeszcze w tym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Są kolejne fundusze na inwestycje drogowe w Powiecie Radzyńskim. Budowa  jeszcze w tym roku  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie - Wyrażamy ogromną wdzięczność rządowi Pana Premiera Mateusza Morawieckiego za ogromne wsparcie finansowe w tych jakże ważnych dla naszych samorządów inwestycjach - podkreśla w imieniu samorządu, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, dodając:- Staramy się stawiać na budowę dróg do granic powiatów, aby goście wjeżdżający do nas mogli zauważać różnice bardzo jesteśmy wdzięczni rządowi RP za kolejne duże środki na budowę dróg. Oczywiście też na dobrą wolę współpracy i dołożenia się do inwestycji gmin, przez które drogi przebiegają. Powiatu nie stać na samodzielny wkład do projektów, ale jeśli to będzie już nie 50 procent, a połowa tego, damy radę. Projekty są jednoroczne. mam nadzieję, że po podpisaniu umów z wojewodą, ogłoszeniu przetargu będzie to cykl budowlany maj 2022- 2023, ewentualnie czerwiec.

Reklama

Projekty odcinków dróg które otrzymały dofinansowanie:

* Przebudowa drogi powiatowej nr 1250L na odcinku Borki - Tchórzew - Bełcząc od km 0+021 do km 8+873. Wartość projektu: 19 milionów 571 tysięcy 898 złotych 29 groszy, z czego prawie 11 milionów 750 złotych to kwota dofinansowania.

 

* Przebudowa drogi powiatowej nr 1228L od km 10+800 do km 14+205 na odcinku Wohyń - granica powiatu parczewskiego. Wartość projektu: 9 milionów 310 tysięcy 174 złotych 99 groszy, z czego prawie 5 milionów 600 tysięcy złotych to kwota dofinansowania.

 

Na liście rezerwowej znalazła się: Przebudowa drogi powiatowej nr 1206L od km 0+012 do km 10+022 na odcinku Stok - Główne. Wartość projektu: 17 milionów 154 tysięcy 934 złotych 89 groszy, z czego prawie 10 milionów 300 tysięcy złotych to kwota dofinansowania. ( Jak stwierdza starosta, ten wniosek znalazł się wysoko, an 10 miejscu listy i po rozliczeniach, jeśli pozostaną środki w kasie funduszu, jest duża szansa,  że i tę droge uda się zmodernizować ) . 

 

Pozostałą część środków stanowi wkład własny Powiatu Radzyńskiego oraz gmin, na których wyżej wymieniona inwestycja będzie realizowana. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy