Reklama

Reklama

SOSW zaprasza na wystawę fotografii Michała Sierpnia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

SOSW zaprasza na wystawę fotografii Michała Sierpnia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza na wystawę zdjęć Michała Sierpnia - "Niezwykłe twarze zwykłych rodzin", przedstawiające podopiecznych SOSW ze swoimi bliskimi.

Reklama

Zespół Downa to nie choroba, ale zespół wrodzonych wad genetycznych. Każda osoba z zespołem jest inna, zarówno pod względem osobowości, temperamentu, sprawności intelektualnej i fizycznej. Jednak ich oczekiwania i marzenia są takie same jak reszty społeczeństwa. Wszyscy potrzebują akceptacji i miłości. Dzieci z zespołem Downa są niezwykle pogodne, pomocne, o uczuciowej naturze. Potrzebują pozytywnych wzorców i kontaktu z rówieśnikami. O tym wszystkim mieszkańcy Radzynia Podlaskiego będą się mogli przekonać podczas inauguracji wystawy „Niezwykłe twarze zwykłych rodzin” na Placu Wolności w dniu 16 marca o godzinie 11.00. Będzie to okazja do spotkania się z uczniami SOSW z zespołem Downa oraz do porozmawiania z ich rodzicami i nauczycielami wspierającymi ich na co dzień w pełnym rozwoju.

Poniedziałek 21 marca to Dzień kolorowej skarpetki. Jest to akcja promowana przez SOSW, której celem jest pokazanie, jak bardzo brak wiedzy i negatywne stereotypy determinują życie osób z Zespołem Downa, ograniczając ich potencjał i możliwości. Aby dołączyć do akcji i wesprzeć osoby z zespołem Downa oraz ich rodziny, wystarczy na znak akceptacji, zrozumienia i solidarności, założyć tego dnia jedną, niepasującą, kolorową skarpetkę - symbol społecznego niedopasowania i odmienności, wszystkiego z czym muszą borykać się osoby dotknięte zespołem Downa i ich opiekunowie na co dzień. Ten drobny gest ma ogromne znaczenie - może przysłużyć się niwelowaniu barier i krzywdzących stereotypów.

Pokażmy, że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy chromosom. Okażmy szacunek i wsparcie nie tylko 21 marca, ale przez cały rok.

SOOSW dziękuje wszystkim, którzy otworzyli przed nami swoje serca i pomogli sfinansować wystawę: KOMNET-MEDIA Studio Reklamy Wizualnej, Bruśniak.pl, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim „RAZEM”, Długozima Ubezpieczenia, Flow Media, Geodezja Emil Komoń, Hydro Partner. Dziękujemy również dyrektorowi i pracownikom Radzyńskiego Ośrodka Kultury, którzy wsparli technicznie SOSW podczas organizacji wystawy w plenerze.

Wystawę fotografii Michała Sierpnia „Niezwykłe twarze zwykłych rodzin” będzie można oglądać w dniach 16-18 marca na Placu Wolności. Następnie zostanie ona przeniesiona na szkolne korytarze specjalnego ośrodka. Zdjęcia prezentowane na wystawie, jak i inne powstałe podczas sesji zdjęciowej zorganizowanej dla uczniów z zespołem Downa i ich rodzin przez SOSW, można będzie zobaczyć również na facebooku placówki. .

Michał Sierpień urodził się w 1981 roku. Jest absolwentem Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ukończył instruktorski kurs fotografii artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuje się fotografią i malarstwem w technice aerografu.

 Jest członkiem Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka", za nim kilka wernisaży w regionie. Jego zdjęcia znalazły się ostatnio w Nieregularniku Kulturalnym "Kozirynek".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy