Reklama

Reklama

Spalił się warsztat samochodowy w m. Derewiczna w gm. Komarówka Podlaska

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 08:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie 3 grudnia o godz. 8 rano wybuchł pożar w Derewicznej w warsztacie samochodowym. W akcji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej, akcja gaszenia ognia trwała ponad 10 godzin. Niestety warsztat spłonął doszczętnie. Straty oszacowano na 300 tys.zł, w tym budynki 150 tys.zł. Uratowano mienie o wartości 100 tys.zł. Za przyczynę pożaru uznano zwarcie instalacji elektrycznej w instalacji do pomiaru ciśnienia.

Reklama

Komunikat KP PSP w Radzyniu Podl.: 03.12.2021 roku o godzinie 8:10 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Radzyniu Podlaskim otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Derewiczna gm. Komarówka Podlaska pali się budynek warsztatu samochodowego. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęta jest części budynku warsztatu wraz z wyposażeniem. Działania straży w początkującej fazie polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych. Dwóch w obronie na część nie objętą pożarem, a jeden w natarciu do wewnątrz budynku. Po przybyciu na miejsce kolejnych zastępów straży podano czwarty prąd wody i zbudowano zaopatrzenie wodne. Po uzyskaniu informacji od właściciela, że w środku znajduje się butla z acetylenem, działania gaśnicze skoncentrowano na zlokalizowaniu butli i jej schładzaniu. Po lokalizacji pożaru cały czas schładzano odnalezioną butlę z acetylenem polewając ją wodą z osłoniętego stanowiska gaśniczego, jednocześnie monitorując temperaturę płaszcza butli przy pomocy urządzeń pomiarowych (kamera termowizyjna, pirometr). Gdy temperatura butli została obniżona, podjęto decyzję o wyniesieniu butli z budynku na pasach transportowych i umieszczeniu jej w zbiorniku brezentowym napełnionym wodą, który został rozstawiony za budyniem gospodarczym tak aby nie stwarzać zagrożenia dla osób postronnych. Po usunięciu butli z budynku przystąpiono do rozbiórki i dogaszania palących się elementów konstrukcji budynku oraz wyposażenia warsztatu. Na czas schładzania butli miejsce zdarzenia zabezpieczała jednostka OSP KSRG Przegaliny Duże. Siły i środki: 🚒🚒 JRG Radzyń Podlaski 🚒 J.W. KSRG Bezwola 🚒 OSP KSRG Komarówka Podlaska 🚒 OSP KSRG Przegaliny Duże 🚒 OSP Derewiczna Tekst i zdjęcia: KP PSP Radzyń Podlaski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy