Reklama

Reklama

Stanowisko Starosty Radzyńskiego, Burmistrza Miasta oraz Wójtów Gmin Powiatu Radzyńskiego w sprawie napływu uchodźców

Opublikowano: pt, 4 mar 2022 10:01
Autor:

Stanowisko Starosty Radzyńskiego, Burmistrza Miasta oraz Wójtów Gmin Powiatu Radzyńskiego w sprawie napływu uchodźców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie W związku napływem uchodźców z objętej konfliktem zbrojnym Ukrainy radzyńskie samorządy uzgodniły stanowisko i regulacje. Warto się z nimi zapoznać:

Reklama

W związku napływem uchodźców z objętej konfliktem zbrojnym Ukrainy ustalono:

 

 - Całokształtem działań mających na celu pomoc obywatelom Ukrainy w imieniu Rządu RP (w tym zapewnienie noclegu i podstawowych potrzeb bytowych) na terenie Województwa Lubelskiego kieruje Wojewoda Lubelski.

 

 - Obywatele Ukrainy, którym Państwo Polskie zapewnia zakwaterowanie muszą być zarejestrowani w punktach recepcyjnych: Dorohusk, Chełm, Dołhobyczów, Zosin - Horodło, Hrubieszów, Hrebenne - Lubycza Królewska, Tomaszów Lubelski lub zgłoszeni przez wirtualne punkty recepcyjne.

 

 - Mieszkańcy Powiatu decydujący się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy ponoszą pełne koszty utrzymania tych osób. Wszyscy mieszkańcy Powiatu, którzy już udzielili wsparcia poprzez przyjęcie obywateli Ukrainy do swoich domów proszeni są o zgłoszenie tego faktu do miejscowego urzędu miasta / gminy – działanie ma to na celu stworzenie ewidencji określającej ilość napływających uchodźców z Ukrainy.

 

 - Mieszkańcy, którzy chcą udzielić wsparcia poprzez przyjęcie obywateli Ukrainy do swoich domów proszeni są o kontakt z właściwym urzędem miasta / gminy. Jednocześnie przypominamy, iż to mieszkańcy przyjmujący ponoszą koszt utrzymania tych że osób. Doceniając inicjatywy oddolne mieszkańców orgaznizujących zbiórki materiałów pierwszej potrzeby prosimy, aby były one celowane, tj. organizowane na zapotrzebowanie konkretnych instytucji lub organizacji. W przypadku zamiaru organizowania zbiórki prosimy o wcześniejsze rozeznanie potrzeb (co jest potrzebne?, komu konkretnie będzie ta pomoc dedykowana?)

 

 - Wszelkie inicjatyw oddolne prosimy konsultować z właściwym urzędem miasta / gminy. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Powiatu o zachowanie czujności, ponieważ w zaistniałej sytuacji może dochodzić do nadużyć, które pod pretekstem wsparcia dla obywateli Ukrainy stanowią działania mające na celu uzyskanie korzyści majątkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy