Reklama

Reklama

Starosta na sesji Rady Gm. Radzyń o inwestycjach

Opublikowano: wt, 16 lis 2021 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Radzyń gościł starosta radzyński, Szczepan Niebrzegowski. Radni jednogłośnie uchwalili finansową pomoc powiatowi w wysokości 68 tys. zł na przebudowę drogi do Lipniak.

Reklama

Szpital

Powiat radzyński w tym roku pozyskał dla radzyńskiego szpitala pieniądze na remonty, modernizację oddziałów. Najpierw była to kwota 0,5 mln, później 2 mln. Teraz, z ostatniej transzy "Polskiego Ładu" - 5 milionów. 

Wskazał, że pieniądze zostaną przeznaczone na remont endoskopii. Ostatnie - na kompleksowy remont przychodni, znajdujących się na pierwszym piętrze. 

Chcemy także stworzyć rejestratornię na poziomie XXI wieku. By osoby, rejestrujące się do lekarzy specjalistów mogły to zrobić godnie, niekoniecznie stykając się ze sobą, Dzisiaj rejestratornia takich możliwości nie daje.

 

ZSP

Powiat pozyskał także pieniądze (5,95 mln) na ostatnie dwa etapy budowania warsztatów przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych.

W ramach tej inwestycji będzie "samochodówka". Po wykonaniu tej inwestycji zejdziemy z kubatury na ul. Budowlanych i Armii Krajowej

-zapowiedział Niebrzegowski. 

Przy dwóch powyższych inwestycjach, udział własny powiatu wyniósł 15% kosztów kwalifikowanych.

 

Dobiega końca termomodernizacja budynku starostwa (wymiana sieci CO). 

 

Sprzętowe usamodzielnienie

 

Zarząd Powiatu tej kadencji uważa, że lepiej wydać pieniądze na swój sprzęt, żeby go nie wynajmować, by nie płacić dużych pieniędzy za jego wynajem

-argumentował starosta, wymieniając zakup piaskarko-solarki oraz przetarg na zakup ciągnika. Zarząd Dróg Powiatowych zamierza jeszcze w tym roku zakupić frezarkę (jej koszt to 70-100 tys.) od usuwania karp ( wskazał, że na terenie powiatu może być ich do 500) w pasie drogowych przydrożnych rowach i poboczach.

Chcemy być samowystarczalni. Nasi pracownicy, w ramach swoich obowiązków, będą te karpy usuwać.

 

Drogi

Powiat o 10% zwiększył stawki za odśnieżanie. - Od początku kadencji to wzrost stawek  o 100%. To rekopmensata za koszty paliwa. 

Starosta wspomniał o prowadzonych remontach na odcinku Ustrzesz - ul. Podlaska. - Położono dwie warstwy asfaltu. Likwidujemy tam zakrzaczenia - relacjonował. Otwarcie wyremonotowanej drogi nastąpi 25 listopada. 

Ta inwestycja była od Białej (od Szkoły Podstawowej), poprzez wieś Ustrzesz aż do ul. Podlaskiej. Jest to min. 5 km. Na 1060 m mieliśmy wsparcie Urzędu Marszalkowskiego z PROW-u.

Strosta: nie siedzę tylko przy biurku

- Nie wydajemy milionów złotych na złej jakości drogi - zapewnił. - Systematycznie odwiedzam każdy odcinek drogi, który jest remontowany.

 

Plany

- W bardzo złym stanie jest jeszcze kawalek drogi (1200 m) na Stasinów, od strony Zbulitowa - wskazał starosta, deklarując remont w 2022 r. Kolejne odcinki to: Bedlno - do stacji PKP oraz Żabików -Bedlno-Wierzchowiny-Paskudy. Na ten ostatni powiat przygotowuje projekt drogowy, o dofinansowanie zamierza się ubiegać z programów rządowych.

 

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskiej"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy