reklama
reklama

To był bardzo intensywny rok dla Stowarzyszenia Przyjaciele Ossowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie- Mijający rok uznaję za dobry gdyż udało się pozyskać dla społeczności lokalnej łącznie 15 tys. złotych, dla porównania to połowa rocznego Funduszu Sołeckiego wsi Ossowa – tłumaczy Prezes Stowarzyszenia Marek Korczyk.
reklama

Stowarzyszenie ,, Przyjaciele Ossowy"  funkcjonuje od 2017 roku, a może poszczycić się i pochwalić wieloma różborodnymi działaniami. Rok 2024 rozpoczęło wiosną od realizacji zadania publicznego dofinasowanego przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podl. w zakresie upowszechniania dóbr kultury i tradycji, w ramach którego zdigitalizowane zostały Kroniki Szkolne po Szkole Podstawowej w Ossowie oraz utworzono stronę internetową www.ossowa.pl.  - Dzięki dofinansowaniu od Zarządu Powiatu Radzyńskiego każdy nasz „ziomek” z najdalszego miejsca na Ziemi może poznać naszą historię oraz powrócić do czasów szkolnych opisanych w udostępnionych wszystkim Kronikach Szkolnych - podkreśla Marek Korczyk, prezes stowarzyszenia. 

reklama

( na fot. Marek Korczyk) 

Okres wakacyjny to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci z żywymi zwierzętami

-  Dzięki dotacji z programu Aktywne Lubelskie Lokalnie uczestnicy poznali takie zwierzęta jak: sowy, skunks, żółw, wąż, jaszczurka, lotopałanka a także co najmilsze, mogli je dotykać i karmić. Bieżący rok kończy się działaniem skierowanym dla dorosłych pasjonatów flory i fauny leśnej, której walory uczestnikom warsztatów przybliżyło Nadleśnictwo Radzyń Podl., SANEPID Radzyń Podl. oraz pasjonaci grzybobrań i propagatorzy wiedzy o grzybach: Daniel Chacewicz i Paweł Broda. Przybyli zaproszeni znamienici goście włączyli się w akcję sadzenia drzew przy Domu Ludowym w Ossowie. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było symboliczne „Zasadzenie Cienia”, w ramach którego uczestnicy posadzili lipę drobnolistną i dąb czerwony. Jedno z drzew zostało zadedykowane obchodom 550-lecia Województwa Lubelskiego, co podkreśla znaczenie lokalnych tradycji i historii.Poniesione koszty związane z zakupem drzew i organizacją warsztatów dofinansował program Działaj Lokalnie. Serdecznie dziękujemy wszystkim grantodawcom oraz wolontariuszom i partnerom, bez których realizacja projektów byłaby niemożliwa - dziękuję w imieniu społeczności Ossowy. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama