Reklama

Reklama

Trwa polsko-ukraiński piknik integracyjny

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Pokazy ratownictwa medycznego, przejażdżka motorem, malowanie twarzy, dmuchaniec, kiełbaski z ogniska oraz ukraińskie syrniki - te i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy dzisiejszego pikniku: Wspieramy - Społeczne Centrum Wolontariatu i Pomocy oraz gospodarze miejsca, Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy".

Reklama

Pogoda i frekwencja dopisują.

Jak przyznaje Iwona Pawelec-Burczaniuk, dzisiejsza impreza to swoisty papierek lakmusowy dla wciąż młodej organizacji non-profit, udzielającej różnorakiej pomocy Ukraińcom przebywającym na terenie powiatu radzyńskiego.

Wszystko zaczęło się od tego, że na nasze spotkanie przyszła dziewczyna, która ma rodzinę w Korostyniu. Został tam jej mąż, ktory walczy w obronie terytorialnej. Są w kontakcie. Zasygnalizował, że czasem brakuje podstwowych rzeczy: skarpet, żywności czy sprzętu wojskowego, wykorzystywanego do obrony (np. okulary taktyczne). Pojawiła się w nas chęć przeprowadzenia zbiórki. Uznaliśmy, że takie suche zbieranie przedmiotów może nie spotkać się z taką odpowiedzią, jaka była na początku wojny.

Wiceprezes Kazimierz Ostrowski oraz prezes Sylwia Marczuk z Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych podkreślają, że warto było trudzić się i doprowadzić teren siedziby "Ósmego Koloru Tęczy" do takiego stanu, by służyło do takich wydarzeń jak to dzisiejsze. - Spełnia się nasza wizja tego miejsca - jako przestrzeni do integracji i aktywizacji mieszkańców przynają zgodnie członkowie zarządu stowarzyszenia, ktore w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Warto dodać, że w siedzibie "Ósmego Koloru Tęczy" przebywa mama z dziećmi oraz jej koleżanka.

Do organizacji doszło spontanicznie. Spotkaliśmy się na akcji "Czysta rzeka". Iwona spytała nas, czy możemy udostępnić ten plac - przyznaje Sylwia. - Przygotowaliśmy teren, scenę, plac.

To miejsce spełnia swoją rolę - dodaje Kazimierz. - Kosztowało nas to dużo, ale widać efekty. To dobry początek perpektywy większego rozwoju.

Pograj w szachy, skosztuj ukraińskich slodkości, wypij dobrą kawę w "kawiarenkowym" namiocie, spróbuj się w strzelaniu z łuku, wylicytuj atrakcyjne gadżety.

Podczas pikniku prowadzona jest zbiórka pieniężna na rzecz obrony terytorialnej miasta Korostyń na Ukrainie.

Wieczór zwieńczy występ zespołu "Luz Band". 

W imieniu organizatorów - zapraszamy!

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Radzyńskiej"

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy