Reklama

Reklama

Uczennice Technikum Budowlanego ZSP z tytułami: laureatki i finalistki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym w konkursie wzięło udział 553 uczniów z 34 szkół z 11 województw. Do etapu ogólnopolskiego awansowało 22 uczniów. Województwo lubelskie reprezentowały Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska z Technikum Budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim .

Reklama

 Zadaniem uczestników olimpiady było udzielenie odpowiedzi na pytania testowe – 50 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 35 z ustawy – Prawo budowlane, 10 z zagadnień dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz 5 z zakresu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

 

Reprezentantki ZSP poradziły sobie z zadaniami bardzo dobrze

 

 Anna Sobieszek zajęła szóste miejsce, uzyskując tym samym tytuł laureata olimpiady oraz nagrodę rzeczową, natomiast Amelia Chmielewska znalazła się na 10 miejscu i uzyskała tytuł finalistki. Zgodnie z uchwałą Senatu Politechniki Lubelskiej w sprawie zasad rekrutacji obie uczennice są zwolnione z postępowania kwalifikacyjnego na kierunek budownictwo.

 

Wręczenia nagród  dokonali Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski, Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli oraz Grzegorz Janiec – Naczelnik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Obecni byli również: Mariusz Sołtys – Wicestarosta Stalowowolski, Krzysztof Żminda – Sekretarz Powiatu oraz Małgorzata Kulik i Joanna Olko - Tabor z Komisji nadzorującej przebieg olimpiady.

 

Uczennice przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem nauczycielek mgr inż. Eweliny Muszyńskiej oraz mgr inż. Eweliny Kozyra- Sikorskiej.

 

 - Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom. Zapoznanie się już na tym etapie edukacji z przepisami prawa budowlanego, na pewno ułatwi w przyszłości uczennicom uzyskanie uprawnień budowlanych i pełnienie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - podkreślą nauczyciele i gratuluje sukcesu Grażyna Dzida, dyrektor ZSP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy