Reklama

Uczniowie z I LO na Partyzantów jak diamenty – w oczekiwaniu na wyniki Olimpiad

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Otrzymaliśmy relację dziennikarzy I LO o tym, jak sekundują swoim kolegom o kolegom i koleżance w bojach o upragniony indeks Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

Relacjonują na gorąco  : 

 

W dobie masowych mediów, programów typu różnego show, a ostatnio, także przegniatającej pandemiczno – dramatycznej rzeczywistości trudno o sukces naukowy. A jednak znajdują się pasjonaci, pracusie, uczniowie i uczennice, dla których poświęcenie i wysiłek jest chlebem codziennym, z osiągnięć których możemy być dumni. A ostatnio to, że tak napiszę, to nadziało się a nadziało…, w tym miejscu, gdyby to był mail, to na pewno mógłby się pojawić szeroki i szczery uśmiech.

 

 

W unoszącej się jeszcze woni zapachu sukcesu odniesionego w konkursie fizycznym Lwiątko, gdzie nasza szkoła uzyskała pięć wyróżnień, w tym za sprawą Wojtka Kukiełki także nagrodę główną, a Wojtek został Laureatem Konkursu, a wiec w tym odurzającym aromacie niewątpliwego zwycięstwa, grupka naszych najbardziej utalentowanych uczniów rozpoczęła następne boje, o nowe laury. Jeszcze w we wrześniu i październiku wystartowała kolejna, LXV Olimpiada Astronomiczna.

 

W olimpiadzie wystartował Wojciech Kukiełka. Tuż przed świętami dowiedzieliśmy się, że awansował do półfinału olimpiady, a sam półfinał odbył się 13 stycznia 2022 w Warszawie. W październiku, Filip Skwara, Wojtek Kukiełka, Konrad Osak, Rafał Musiatowicz, Mateusz Skrzypczak i Natalia Danilczuk wzięli udział w Olimpiadzie AGH o Diamentowy Indeks z fizyki. Do półfinału awansowali ci, do których dodatkowo uśmiechnęło się szczęście: Wojtek Kukiełka, Rafał Musiatowicz, Mateusz Skrzypczak i Natalia Danilczuk. Nasi trzej muszkieterowie, gdzie niewątpliwie rola D’Artagnaniana przypadła drobnej i zawsze uśmiechniętej Natalii, zmierzyli się z zadaniami drugiego etapu, który miał miejsce w Lublinie w dniu 12 marca.

 

W dniu następnym, 13 marca, Wojtek Kukiełka, który wcześniej uzyskał awans do półfinału z matematyki, powalczył o awans do finału Olimpiady AGH także w tej dziedzinie. Będziemy trzymali kciuki, by tym razem trzynastka okazała się liczbą szczęśliwą. Tu, tylko wspomnę, trzystopniowa Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH realizowana jest w czterech dziedzinach wiedzy. Są nimi: matematyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Jest to Olimpiada Ogólnopolska, pod patronatem MEN, z samej dziedziny fizyki bierze w niej udział niemal 400 osób, a z matematyki blisko 1000. Po półfinale, na gorąco, Mateusz stwierdził, że gdyby nie Olimpiada, nigdy nie zmobilizował się do przerobienia tak dużej ilości zadań, Rafał podsumował, że na rozwiązania dwóch zadań (z pięciu) to z ciekawością, niezależnie od wyniku, będzie niecierpliwie czekał, Natalia, że zadania „były do ugryzienia”, ale wolałaby mieć choć trochę więcej czasu, a Wojtek krótko „przejdę”.

 

W tym roku, najcięższym kalibrem w dziedzinie olimpiad, była oczywiście 71 Międzynarodowa Olimpiada Fizyczna, organizowana przez Polskie Towarzystwo Fizyczne, na podstawie odpowiedniego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Wojtek Kukiełka najpierw awansował do zawodów II stopnia tury teoretycznej MOF, zawody odbyły się 16 stycznia 2022 roku w Lublinie. Uzyskany wynik, o którym dowiedzieliśmy się 30 stycznia, upoważnił naszego ucznia do udziału w dalsze części Olimpiady. Zawody tury doświadczalnej odbyły się 20 marca 2022 roku na UMCS w Lublinie. Ten tydzień przyniesie kres oczekiwaniom, w czasie siedmiu dni wszystko się wyjaśni, naszym wspaniałym uczniom i ich nauczycielom, prof. Barbarze Nieścioruk, prof. Pawłowi Iwańczukowi i prof. Leszkowi Szalastowi życzymy oczywiście, z całego serca, dalszych sukcesów i samych finałów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy