Reklama

Reklama

Ustalą wynagrodzenie wójt gm. Kąkolewnica w kwietniu

Opublikowano: czw, 31 mar 2022 10:49
Autor:

Ustalą wynagrodzenie wójt gm. Kąkolewnica w kwietniu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Na początku trwającej sesji Rady Gminy Kąkolewnica przewodniczący Mariusz Majczyna zaproponował usunięcie z porządku obrad punktu, dotyczącego w sprawie ustalenia wynagrodzenia Wójta. - Na chwilę obecną musimy ten punkt przełożyć na najbliższą sesję, która odbędzie się w kwietniu.

Reklama

Łątka: to nikomu nie służy

O powód przełożenia tego punktu zapytał radny Piotr Łątka.

-W tej chwili musimy ten punkt odłożyć. Dla pewności, żebyśmy ta uchwałę podjęli jak najszybciej - odpowiedział przewodniczący Majczyna.

- Drodzy Państwo radni, proponowałbym zamknąć szopkę z tym punktem - apelował Łątka. - Nie wracajmy więcej do tego. Najniższe i tak musimy dać. Zachowajcie się dojrzale. Podejmijmy dzisiaj tą uchwałę. Naprawdę z tym skończmy, bo jest to śmieszne.

Jóźwiak: u nas jak to u nas. Ze wszystkim czekamy nie wiadomo na co

- To nie jest żadna podwyżka, ale ustalenie wynagrodzenia - dodał radny Leszek Jóźwiak. - Dwukrotnie ten projekt pozytywnie rozpatrywała komisja. Dlaczego nie możemy tego zamknąć? Wszystkie samorządy na terenie naszego powiatu już dawno to zrobiły. Dlaczego z tym zwlekamy?

Majczyna: w kwietniu sprawa będzie załatwiona

-Jako przewodniczący muszę mieć stuprocentową pewność, że ta uchwała będzie - odniósł się do słów radnych Majczyna. -  Mogę zagwarantować, że wczoraj został opraocwany wniosek z proponowanym wynagrodzeniem wójt.

- Ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Będę głosował przeciw odrzuceniu tego punktu - stwierdził Jóźwiak. Tą samą deklarację zlożył Łątka. Kolegów radnych proprosił o podobne głosowanie.

Za wycofaniem punktu głosowało 10 radnych, 4 było przeciw, 1 się wstrzymał.

*

Przypomnijmy:

18 tysięcy złotych brutto - tyle miało wynosić nowe wynagrodzenie wójt gminy Kąkolewnica Anny Mróz. Ale nic z tego, bo 7 radnych, którzy dzień wcześniej poparli jedyną propozycję podwyżki, w dniu sesji zagłosowało przeciw. Tym sposobem nadal obowiązuje wynagrodzenie, jakie radni ustalili dla wójt Mróz uchwałą z 10 marca 2021 r. - 9982 zł brutto.

To Rada Gminy decyduje, a nie wojewoda

"Do chwili obecnej organowi nadzoru nie została przedłożona uchwała Rady Gminy dostosowująca wynagrodzenie Wójta Gminy Kąkolewnica do aktualnie obowiązujących przepisów prawa" - odpisał na nasze zapytanie Paweł Paszko, dyrektor biura wojewody lubelskiego. To było w czasie, gdy wszystkie gminy dostosowywały uposażenie swoich wójtów do nowych przepisów. Ale nie Kąkolewnica. Nieoficjalnie była mowa o wydaniu przez wojewodę zastępczego zarządzenia w tej sprawie. Dyr. Paszko wskazywał jasno - organem właściwym do podejmowania takiej decyzji jest Rada Gminy. Ta z Kąkolewnicy, sprawą wynagrodzenia, zajęła się zatem na ostatniej sesji.

Propozycja nowego uposażenia

- W związku ze zmianą ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska, zgłosiłem wniosek o zwiększenie wynagrodzenia - rozpoczął w lutym br.  dyskusję przewodniczący Rady Gminy, Mariusz Majczyna.

Projekt zakładał następujące składowe:

- wynagrodzenie zasadnicze - 9600 zł

- dodatek funkcyjny - 2800 zł

- dodatek specjalny (30 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) - 3720 zł

- dodatek za wieloletnią pracę (20 proc. wynagr. zasad.) - 1920 zł.

W sumie: 18 040 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy