Reklama

Wigilijne spotkanie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu i przyjaciół

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Jedną z najpiękniejszych tradycji w polskiej kulturze są zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wyrazem kultywowania tej pięknej tradycji są odbywające się spotkania opłatkowe.

10 grudnia odbyło się przedświąteczne spotkanie opłatkowe członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wohyniu oraz zaproszonych gości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji grup formacyjnych. Proboszcz parafii w Wohyniu, Ks. Henryk Kalitka zwrócił uwagę na aktualność przesłania Świąt Bożego Narodzenia, które dokonuje się w sercach chrześcijan. 

 

Następnie wszyscy udali się do Zespołu im. Unitów Podlaskich, gdzie zebranych przywitał gospodarz spotkania, przewodniczący koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wohyniu, Kazimierz Brudkowski. Część artystyczną w wykonała młodzież z Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Występ młodych artystów przygotowany przez panie: Elżbietę Tarasiuk oraz Elżbietę Korniecką wprowadził uczestników w bożonarodzeniowy nastrój.

 

W świątecznej kolacji oprócz członków kół, udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Wohyń-p. Tomasz Jurkiewicz, p. Agnieszka Buch – Sekretarz Gminy, który zawsze chętnie uczestniczą i wspomagają organizację tego typu przedsięwzięć. Pan Wójt wszystkich uczestników serdecznie przywitał oraz życzył zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, aby zbliżające się Święta upłynęły wszystkim w zdrowiu, rodzinnej atmosferze, aby to był czas pełny miłości, życzliwości, a Nowy Rok obfitował w liczne sukcesy. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa nastąpił najbardziej wzruszający i pełen serdeczności moment składania sobie życzeń świątecznych i noworocznych oraz dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody, pojednania oraz nadziei. Nie zabrakło tradycyjnych przysmaków wigilijnej kuchni: kapusta z grochem i grzybami, barszcz grzybowy, ryby w różnej postaci oraz niezastąpione racuszki receptury Państwa Mackiewiczów. Wszystkie wigilijne potrawy przygotowane zostały z wielkim sercem przez członków wohyńskiego koła. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

 

inf. UG w Wohyniu 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy