Reklama

Wójt gminy Borki : Dolina wodorowa to będzie to niesamowity impuls do rozwoju naszej gminy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje radzyńskie Gmina Borki podpisała list intencyjny w Ogólnopolskim Centrum Energetyki Odnawialnej. Jeśli zrealizuje się inicjatywa wójta gminy Radosława Sałaty, w Borkach powstanie tzw. dolina wodorowa. To zupełna nowość w skali ogólnokrajowej. Takich projektów w Polsce jest na razie bardzo, bardzo niewiele. 5 lub 6.

Na początku marca wójt Radosław Sałata podpisał List Intencyjny z Ogólnopolskim Centrum Energii Odnawialnej w celu nawiązania współpracy branżowej w zakresie wytwarzania i magazynowania energii, w szczególności w formie wielkoskalowych projektów farm fotowoltaicznych wspieranych przez huby wodorowe. - Jeśli jeśli wykorzystamy tę szansę to będzie to niesamowity impuls do rozwoju naszej gminy. Jestem pełen nadziei, że wspólnie przyczynimy się do rozwoju naszej gminy - tłumaczy. 

Świeża sprawa wodorowa

 

Projekty dolin wodorowych to pokłosie "Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do roku 2040" opublikowanej w grudniu 2021 r. Strategia zakłada osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej.

 

 

Wójt zaprasza wszystkie zainteresowane projektem osoby na spotkanie ws. utworzenia doliny wodorowej.   - Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem Gminy Borki i chcesz wydzierżawić pole na dobrych warunkach to zapraszamy na spotkanie informacyjne - zachęca. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy