- Rolą uniwersytetu jest wychodzenie z nauką poza granice ośrodków akademickich. Wzmacniając potencjał dydaktyczno-naukowy KUL chcemy również wzmacniać lokalne społeczności i wspierać ich rozwój. Pacjenci w pierwszej kolejności korzystają z opieki medycznej u siebie w gminach i powiatach. Obok bazy klinicznej w Lublinie, chcemy wesprzeć placówki działające poza miastami uniwersyteckimi – tłumaczy powody, które stały się podstawą zawarcia porozumienia o współpracy ze szpitalem w Radzyniu Podlaskim ks. prof. Mirosław Kalinowski.
– Nasi studenci są z różnych części Lubelszczyzny, jak i spoza niej. Chcemy by w przyszłości odbywali praktyki również w swoim lokalnym środowisku – dodaje. - Współpraca z Collegium Medicum KUL to dla nas możliwość dalszego rozwoju i podnoszenia poziomu opieki medycznej, którą oferujemy naszym pacjentom. Przyszli lekarze kształcący się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zyskają natomiast możliwość realnego kontaktu z przypadkami schorzeń, z którymi być może nie zetknęliby się w szpitalu uniwersyteckim – mówi Robert Lis, dyrektor szpitala w Radzyniu Podlaskim. - Szpital jest w dobrej kondycji finansowej i chcemy by nadal się rozwijał. Chcemy też zapewnić mu w przyszłości dopływ nowej, dobrze wykształconej kadry. Na naszej współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim najbardziej zyskają pacjenci – podsumowuje Szczepan Niebrzegowski, starosta radzyński.
Tekst i foto: Katolicki Uniwersytet Lubelski
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.