– Chylę czoła. Jestem pod wrażeniem. Nasze muzeum powstało w 2003 roku, prawie 20 lat temu, ale takich osiągnięć nie mamy. Wielki szacunek dla tego, co dzieje się w Radzyniu – po obejrzeniu filmu powiedziała dyrektor toruńskiego Muzeum Podróżników – Magdalena Nierzwicka. – Jest to nieprawdopodobne, że tak małe miasto zrobiło tak wiele dla promocji pasji podróżowania. Okazuje się, że mimo iż świat się zmienia, idea bezpośredniego kontaktu jest ważna: mimo wielu innych możliwości poznawania świata, spotkania z podróżnikami na żywo i słuchanie ich pełnych emocji opowieści są bardzo popularne.
Dyrektor Muzeum podkreśliła, że wystawa została zorganizowana na prośbę Elżbiety Dzikowskiej i spowodowała przesunięcie na czerwiec 2023 roku wcześniej zaplanowanej wystawy. Robert Mazurek dziękował Magdalenie Nierzwickiej i Elżbiecie Dzikowskiej (która nie mogła przybyć na wernisaż z powodów zdrowotnych) za możliwość prezentacji radzyńskiej wystawy w Toruniu. Skierował podziękowania do autora karykatur Przemysława Krupskiego, przede wszystkim do osób, które go inspirowały i włączały się w organizację „Spotkań”, w tym żony Małgorzaty, która zainteresowała go reportażami podróżniczymi i syna Jakuba – autora pomysłu Skweru Podróżników. Robert Mazurek i Adam Adamski wręczyli dyrektor Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika pamiątkowy medal „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” z certyfikatem oraz książki zawierające wywiady Roberta Mazurka z gośćmi „Spotkań”. Wernisaż zakończył się słodkim poczęstunkiem, na którym królowały marchwiaki z konfiturami z jarzębiny i dzikiej róży – wszystko wykonane przez Państwa Mirosławę i Mirosława Piasko. Wystawa będzie prezentowana w toruńskim muzeum do 27 listopada.
autor : Anna Wasak
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.